iOS 13 ile Spotify yeni özelliğe kavuştu

0

Spotify, her gün gelişen özellikleriyle ve çalma listeleriyle karşımıza çıkıyor. Platform şimdi ise iOS 13 kullanıcıları için Siri çözümü sunuyor. Apple’ın sanal asistanı Siri, Spotify’da şarkı açabilecek bir özellik kazanıyor. Spotify iOS 13 için Siri desteği ile kullanıcıları sevindirecek.

iOS 13 kullanıcıları artık müzik dinleme platformunda Spotify’daki müziklerini kontrol etmek için Siri’yi kullanabilecek.

Spotify iOS 13’te Siri kontrolüne giriyor mu?

iOS 13.1 güncellemesinde Siri üzerinden test edilen bu özellik, Apple’ın yalnızca geliştiriciler için izin verdiği SiriKit API’sında, ortaya çıktı. Bu beta testinde olan özellik Siri ile neredeyse Apple Music ile olduğu gibi aynı şekilde etkileşime girecek olan Spotify’ı da içeriyor.

Spotify’ın popülerliği göz önüne alınırsa bu uygulama iPhone kullanıcıları için oldukça önemli bir güncelleme olacak. Ancak belirtmekte fayda var ki bu özellik eğer iOS 13 kullanıcıları için gelirse, yalnızca iPhone’daki Spotify ile uyumlu olacak. Apple Watch ile ne yazıkki çalışmayacak.

Ancak bunun yanında AirPods ile uyumluluğunda bir sorun görünmüyor. “Hey Siri” komutuyla albüm, çalma listeleri ve şarkıların aranması yapılabilecek. Eklemekte fayda var ki Siri Spotify’dan podcast oynatamıyor.

Yakın zamanda Siri uyumlu bir Spotify ile karşılaşacağımızı düşünüyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.