iOS 13’ü beğenmeyenler için makus haber geldi!

0

Apple’ın 19 Eylül tarihinde kullanıcılara sunduğu iOS 13 sürümü genel anlamda oldukça beğenilirken, çeşitli sorunlarda ortaya çıkmadı değil. Apple iki hafta içerisinde dört güncelleme yayınlayarak herkesi şaşırttı.

Bu güncellemeler iOS 13 sürümündeki eksiklikleri ve hataları gidermeye odaklıydı. iOS 13 sürümünü beğenmeyen ve iOS 12’ye nasıl dönerim? sorusu aklında oluşmaya başlayan kullanıcılar için Apple’dan kötü haber geldi.

iOS 13 sürümü için imzalar kapatıldı! iOS 12 artık hayal

iOS 13 ve iOS 13.1.1 sürümlerinin imzası kapatıldı. Bu aynı zamanda iOS 12 sürümlerinin imzasının da kapatıldığı anlamına geliyor. Yani, iTunes üzerinden iOS 12’ye ait bir ipsw dosyasını cihazınıza yüklemenize izin verilmiyor.

Şaşırtıcı bir şekilde iOS 13.1’in imzası henüz kapatılmamış olmasına rağmen, bu sürümden daha sonra yayınlanan iOS 13.1.1’in ve ana sürümün yani iOS 13’ün imzası kapatıldı.  Eğer telefonunuzu iOS 13’e güncellediyseniz, artık bu şekilde kullanmaya devam etmeniz gerekiyor.

Şirket, iOS 13’ü duyurduğu günden beri birçok güncelleme yayınladı. En güncel sürüm olan iOS 13.1.2 diğer sürümlere göre nispeten hatasız ve istikrarlı olarak görülüyor. Apple’ın eski sürümleri imzalamayı bırakmasının başlıca nedenlerinden birisi, önceki sürümlerde ortaya çıkan hatalar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.