iOS 16 İle Birlikte Geleceği Varsayım Edilen Özellikler

0

Apple’ın bu Cuma gerçekleşecek olan ve her yıl düzenlenen WWDC (Worldwide Developers Conference) etkinliğinde iOS 16’yı tanıtması bekleniyor. Pazar günü yayınlanan bir habere göre, Apple’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümüne gelen yeni özellikler arasında iPhone kilit ekranında yapılan önemli geliştirmeler yer alıyor.

iOS 16 ile birlikte gelecek yeni özelliklerin tamamına dair net bir bilgi elimizde yok ancak ortaya atılan güçlü iddiaları sizler için derledik.

iOS 16, kilit ekranı için büyük değişiklikler getirebilir

Habere göre iOS 16, kilit ekranı için her zaman açık modu içerecek ancak bu özellik muhtemelen üst seviye olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e özel olacak. Kilit ekranının ayrıca yeni widget benzeri yeteneklere sahip duvar kağıtlarına sahip olacağı bildiriliyor.

Yine habere göre Mesaj uygulaması iOS 16’da daha fazla sosyal ağ benzeri özellikler alabilir. Sağlık uygulaması ise iPhone ve Apple Watch’ta ek özellikler alabilir. Apple’ın iOS 16’ya ek olarak WWDC’de iPadOS 16, WatchOS 9 ve TVOS 16 yazılım güncellemelerini de tanıtması bekleniyor. Şirket ayrıca yeni bir Mac Pro performans odaklı masaüstü donanımını duyurabilir.

Apple, WWDC 2022’de M2 ​​çipli yeni bir MacBook Air’i de tanıtabilir. Ancak, tedarik zinciri kısıtlamaları nedeniyle cihazın piyasaya sürülmesinin ertelenmesi de bir olasılık. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.