iOS için Instagram karanlık mod özelliğine kavuştu

0

Uzun zamandır birçok uygulama geliştiricisinin karanlık mod özelliğine yer vermesi ile birlikte Instagram da kısa bir süre önce Android için Instagram karanlık mod özelliği beta olarak kullanıma sunulmuştu. Şimdi de iOS için Instagram karanlık mod özelliğine kavuştu.

iOS için Instagram karanlık mod özelliğiyle neler sunuyor?

Instagram’ın iOS uygulaması yayınlanan güncelleme ile birlikte tamamen karardı ve adeta yeni bir tasarımsal boyut kazandı. İşin tasarımsal boyutunun yanı sıra uygulamanın karanlık ortamlarda kullanımı biraz daha kolaylaştırıldı. Bu sayede kullanıcıların gözü biraz daha az yorulacak.

Karanlık mod özellikle OLED ekrana sahip olan telefonlar için de ciddi derecede bir güç tasarrufu sağlayacak. Piksel ışıklarının çoğunun kapalı olması sayesinde telefon Instagram açıkken daha az şarj tüketecek. Tabii bu iPhone XR ve iPhone 11 gibi LCD ekranlı telefonlarda pek mümkün olmayacak.

Uygulamanın içerisinde karanlık modu devre dışı bırakmak için herhangi bir seçenek şimdilik gözükmüyor. Ancak bu seçeneğin de yer alması beklentiler arasında. Bu özelliği kullanmak için App Store üzerinden Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir.

Karanlık mod özelliğinin Android için ne zaman geleceği henüz bilinmiyor ancak yakın zamanda o platform için de geleceği tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.