iPad ve Macbook için Küçük LED devri başlıyor

0

Apple iPhone 11 serisi ile 2019 yılına damgasını vurmuş olsa da, önümüzdeki dönem çok daha hareketli geçecek. 16 inç Macbook Pro’dan tasarımı tamamen yenilenen 2020 iPhone modellerine kadar büyük bir değişim sürecine giriliyor.

Apple denildiğinde ilk akla gelen analistlerden Ming-Chi Kuo, Nisan ayında paylaştığı bir raporu tekrar gündeme getirdi. Bu kapsamda iPad ve Macbook modellerinde ileri teknoloji Mini LED ekrana geçiş yapılacağı dile getiriliyor.

iPad ve Macbook, Mini LED ekran ile buluşacak!

Yeni ekran teknolojisine sahip iPad’lerin 2020 yılının sonunda, Macbook’ların ise 2021 yılının başında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her LED’in 200 mikronun altında ve Pro Display XDR’deklere kıyasla çok daha küçük olduğu söyleniyor.

Kuo bu ekrana sahip olan iPad’lerin 10 ve 12 inç, Macbook’ların ise 15 ve 17 inç ekran seçeneği sunacağı belirtiyor. Mini LED teknolojisinin maliyeti yüksek olduğu için bu ekranın kullanıldığı cihazlar standart modellerden pahalı olacak.

OLED ekranların üretim süreci iyileşirken, OLED’in geniş renk gamı ​​performansı Mini LED’le karşılaştırılabilir düzeyde. Ancak Kuo, Mini LED’in yanma sorunlarını önlemek ve bağımlılığını azaltmak için Apple’ın ilk tercihi olduğuna inanıyor.

Mini LED ekran üretimi LG Display tarafından gerçekleştirilecek. Diğer Mini LED bileşen tedarikçilerinin Epistar, Zhen Ding, Radyan Opto-Elektronik, Nichia, Avary Holding ve TSMT olacağını dile getiriyor. Kuo, Mini LED ekranların daha ince ve daha hafif ürün tasarımlarına izin vereceğine inanırken, aynı zamanda geniş renk gamı, yüksek kontrast ve HDR ve yerel karatma gibi avantajlar sunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.