iPhone 11, Apple’ı sevindirmeye devam ediyor

0

Huawei Mate 30 modelinde Google uygulamalarının yer almaması ve iPhone 11’in beklenilenin altında bir fiyat ile satışa sunulması dengeleri değiştirdi. İlk beklentiler Apple’ın Aralık ayında tekrar ikinciliği elde edeceği yönünde.

Araştırma şirketi Counterpoint, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2019 yılının üçüncü çeyreğinde yapılan akıllı telefon satışlarını gözler önüne seren bir rapor yayınladı. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla düşüş yaşandığı açıkça görülüyor.

iPhone 11 satış rakamları ABD’de oldukça iyi seviyede

Ağustos ayına baktığımızda akıllı telefon satışlarının yüzde 4 düşerek, 11.3 milyon seviyesine gerilediği görülüyor. Temmuz ve Ağustos ayındaki satışların aynı anda değerlendirildiğinde ise yüzde 10’dan fazla düşüş görülüyor.

Geçtiğimiz ay yani Eylül ayında tanıtılan iPhone 11 modelleri ise durumu değiştirecek. iPhone 11 satışlarının ABD pazarındaki etkisi içerisinde bulunduğumuz Ekim ayının raporları yayınlandığında daha rahat görülebilecek.

İlk etapta iPhone 11 Pro Max’ın en fazla talep gösterilen model olduğu görülürken, iPhone 11’in liderliği elde edeceği kesin. Bunun nedeni ise 649 dolar ile rakiplerine kıyasla oldukça uygun bir fiyattan satışa sunulması.

Samsung’a baktığımızda ise talep düşmesine rağmen Galaxy S10 halen ABD’li GSM operatörlerinde en çok tercih edilen Android amiral gemisi. Dünyanın birçok bölgesi ile benzer şekilde Galaxy A10e, A20 ve A50 modelleri yoğun talep görmeye devam ediyor.

Son olarak Galaxy Note 10 satışlarının, Galaxy Note 9 ile kıyaslandığında zayıf olduğu belirtiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.