iPhone 11 ile AirDrop özelliği uçacak

0

Apple’ın uzun süredir heyecanla beklenen 10 Eylül etkinliği sonunda tamamlandı. Etkinlikle birlikte en yeni iPhone modelleri tanıtıldı. Bu modellere, Apple Watch Series 5 ve yedinci nesil iPad modelleri de eşlik etti. Tabii ki başrol iPhone’lardaydı. Teknik özellikleri açıklanan telefonların detayları kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor. iPhone 11 AirDrop özelliği de bu detaylar arasında yer alıyor.

iPhone 11 AirDrop özelliği kademe atlıyor

AirDrop, Apple ekosistemindeki cihazların birbiriyle hızlı ve kayıpsız bir şekilde fotoğraf ve video gibi dosyaları paylaşmasına yardımcı oluyor. iPhone 11‘de kullanılan yeni çip ile birlikte bu deneyim daha iyi bir hale geliyor. Apple’ın en yeni telefonlarında bazı konum izleme özelliklerini kontrol eden U1 Ultra Geniş Bant teknolojisi kullanılıyor. Lansmanda açıklanan bu yonganın detayları lansmanın hemen ardından ortaya çıktı.

Teknolojinin kattığı en büyük yeniliklerden biri AirDrop dosya paylaşım teknolojisinde karşımıza çıkıyor. iPhone 11 serisi bir cihazla AirDrop üzerinden dosya aktarımı daha kolay hale geliyor. U1 donanımlı aygıtlar birbirini daha kolay bir şekilde buluyor. Kullanıcı U1 ve iOS 13 ile iPhone’ununu bir başkasına doğru yönlendirebiliyor. Böylece AirDrop yönlendirilen cihaza öncelik veriyor. Tüm bunların sonucunda dosya aktarımı daha kısa sürede gerçekleştiriliyor.

U1 ayrıca Bluetooth bağlantılarının da daha iyi yönetilmesine yardımcı oluyor. Böylece AirPods gibi iOS cihazlarıyla iPhone’lar arasında daha iyi ve hızlı bağlantı kuruluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.