iPhone 11 Pro Max’ın donanımı başları karıştırdı!

0

iPhone 11 serisinin en büyük ve gelişmiş modeli olarak lanse edilen iPhone 11 Pro Max‘ın DChannel isimli YouTube kanalı tarafından parçalarına ayrıldığını sizlere duyurmuştuk. iFixit ekibi de aynı şekilde cihazı parçalarına ayırdı.

Bu sayede cihazın donanımı çok daha detaylı bir şekilde ele alınırken, tamir edilebilirlik puanı belli oldu. Bunun öncesinde bir parantez açarak aşağıdaki linkten iPhone 11 kutu açılış videomuza ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz.

iPhone 11 Pro Max iFixit ekibinin incelemesi altında

Bazı kaynaklar Apple’ın iPhone 11 Pro modellerinde çift taraflı kablosuz şarj özelliğine yer vermekten vazgeçtiğini, bu nedenle donanımın yer aldığı ancak yazılımsal olarak devre dışı bırakıldığını dile getiriyordu.

iFixit tarafından yapılan inceleme sonucunda, cihaz içerisinde iki pil konnektörü bulundu. İkinci konnektörün doğrudan kablosuz şarj bobinine gittiği belirtiliyor. Telefon açık haldeyken bu konnektörün bağlantısı kesildiğinde, telefon açık kalmaya ve Lightning portu üzerinden şarj olmaya devam ediliyor.

Kablo tekrar bağlandığında ise telefonun normale dönmeden önce sıcaklık uyarısı verdiği görüldü. Apple bu özelliği kullanıcılara sunsaydı, iPhone 11 serisi AirPods, Apple Watch ve hatta diğer iPhone’ları şarj edebilecekti. iFixit’in cihaza verdiği tamir edilebilirlik puanı 10 üzerinden 6 oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.