iPhone 11 Pro ve Pro Max’ın RAM’i yanlış çıktı!

0

Apple’ın iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’ı tanıttığı artık herkes tarafından biliniyor. Maalesef, Apple daha önceki iPhone tanıtımlarında olduğu gibi iPhone 11 RAM kapasitesi gibi bazı detaylara etkinlikte yer vermedi.

Etkinlik sonrasında cihaz hakkında yayınlanan tüm teknik özellik tablolarında iPhone 11’in 4 GB, iPhone 11 Pro ve Pro Max’ın ise 6 GB RAM‘e sahip olduğu belirtildi. Herkes bu şekilde kabul ederken, maalesef üzücü haber geldi.

iPhone 11 Pro RAM kapasitesi yanlış! Tüm modeller 4 GB

iPhone 11 Pro’nun dün gerçekleştirilen Geekbench performans testinde 4 GB RAM ile görüntülenmesi yanlışlık olarak değerlendirilmişti. Ancak, tüm iPhone 11’lerin 4 GB RAM’e sahip olduğu AnTuTu performans testinde doğrulandı.

Yani, ortaya çıkan tüm bilgilerin aksine iPhone 11 Pro ve Pro Max modelleri 4 GB RAM’e ev sahipliği yapıyor. 4 GB RAM’e sahip olduğu doğrulanan modellerin arasında 512 GB depolama alanına sahip olan iPhone 11 Pro Max‘ta yer alıyor.

AnTuTu 7 ile gerçekleştirilen performans testinde, iPhone XS ve XS Max’a kıyasla yeni iPhone’ların yaklaşık yüzde 28 daha performanslı olduğu görülüyor. GPU performansı ise geçtiğimiz yıl yaşanan artışa kıyasla çok daha iyi durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.