iPhone 11 üretimi için değerli karar!

0

Apple, en yeni iPhone modellerini 10 Eylül’de tanıttı. Bazı ülkelerde satışa çıkan iPhone 11 ailesi ülkemizde pazarına da 18 Ekim günü giriş yapacak. Apple, yeni modellerini pazarlara sunmaya devam ederken, tedarikçilerini verdiği yeni bir talimatla gündeme geldi. iPhone 11 üretimi için gaza basılıyor. Aynı şekilde iPhone 11 Pro üretimi de artıyor.

iPhone 11 üretimi artıyor

Nikkei tarafından yayınlanan rapora göre, Apple, tedarikçilerinden iPhone 11 ve 11 Pro üretimini artırmalarını istedi. iPhone 11 üretimi için yüzde 10’luk artış isteyen Apple, bu modeli için 8 milyon adet ek üretim gerçekleştirecek. Tahmin edilenden daha yoğun talep gören iPhone 11 modelleri, geçen yılki modellere göre daha yüksek üretim hacmine sahip olacak.

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinin daha güçlü talep görmesi üzerine, Apple üretimi dengelemek için iPhone 11 Pro Max siparişlerini şu sıralar gözden geçiriyor.

Tedarikçilerden gelen bir açıklama da siparişlerin yüksekliğini gözler önüne seriyor. Bir kaynaktan alınan bilgiye göre, üretimler beklenilenden daha yoğun geçiyor. Daha önceden üretim siparişi verme konusunda oldukça dikkatli davranan Apple’ın bu talebi şaşkınlıkla karşılanıyor.

iPhone 11’in iPhone XR‘a göre 50 dolar daha uygun fiyatla satışa çıkması, beklenenden daha fazla müşeteri çekiyor. Apple’ın satışlarında bu etkiyi 3. ve 4. mali çeyrek raporlarında görmeyi bekliyoruz.

iPhone 11 Pro üretimi de artıyor

Üçlü kamera kurulumu, nispeten yeni tasarımı ve daha uzun pil ömrü de iPhone 11 Pro modeline olan yüksek talebin sebepleri arasında sayılıyor. iPhone 11 Pro üretimi de tıpkı kardeşi gibi bu yüzden artıyor.

İlk sonuçlar iyi olsa da tatil etkisinin sona ermesinin ardından iPhone satışlarında düşüş  yaşanmaması ve bu talebin sürdürülebilir olması oldukça önemli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.