iPhone 11’in batarya ve RAM özellikleri ayrıntılandı

0

Apple’ın yeni akıllı telefon lansmanlarında alıştığımız bir tarzı var. Hiçbir zaman iPhone modellerinin tüm donanım özelliklerini açıklamayan şirket, RAM ve batarya gibi özellikleri sır gibi saklamayı tercih ediyor. Bu detayları öğrenmek için ortaya çıkan bazı raporları incelemek ya da telefonun parçalarına ayrılmasını beklemek gerekiyor. iPhone 11 batarya ve RAM konusunda da yine beklenen oldu ve Apple bu detayları açıklamadı.

Yakın zamanda TENAA’da yayınlanan raporlar ise iPhone 11 batarya ve RAM özelliklerini ortaya çıkardı. Tabii aynı şekilde iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’ın da.

iPhone 11 batarya ve RAM özellikleri

TENAA’da yayınlanan bir rapor, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin batarya ve RAM özelliklerini ortaya çıkardı. Üç modelinde 4 GB RAM ile geldiğini gösteren rapor, iPhone 11’de 3.110 mAh’lik bataryanın kullanıldığına işaret etti.

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için yayınlana TENAA raporlarını modellerin üzerine tıklayarak görebilirsiniz.

iPhone 11 Pro bataryasının 3.046 mAh, iPhone 11 Pro Max bataryasının ise 3.969 mAh olduğu da yine raporda ortaya çıktı.

Bu arada bir önceki iPhone modelleriyle kıyaslama yaptığımızda iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde sırasıyla 2.942 mAh, 2.658 mAh ve 3.174 mAh boyutunda bataryaların kullanıldığını belirtelim.

RAM tarafında ise XS ve XS Max modellerindeki 4 GB RAM kullanılmaya devam ediliyor. Ancak, iPhone XR modelinde geçen yıl 3 GB RAM kullanılıyordu. Bu da yalnızca iPhone 11 tarafında bir RAM artışı olduğunu gösteriyor.

Bu veriler doğrudan Apple’dan gelmese de TENAA’nın bu konuda isabetli açıklamalar yaptığını söyleyebiliriz.

Apple tarafından yapılan açıklama ise modellerin önceki nesle göre 4-5 saatlik ekstra batarya performansı sunuyor olması.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.