iPhone 11’in ekranını değiştirenlere makûs haber!

0

Apple belirli dönemlerde üçüncü parti servislere karşı sesini çıkarmamış olsa da, son dönemde orjinal parçalara büyük önem veriyor. Orjinal Apple ekranı konusunda harekete geçilen ilk modeller iPhone 11 ve iPhone 11 Pro oldu.

Apple’ın yeni akıllı telefonlarının ekranları, orjinal veya üçüncü parti bir ürün ile değiştirilirse kilit ekranında bir uyarı ortaya çıkıyor. Ekranın orjinal olmadığına dair uyarı, dört gün boyunca kilit ekranında kalmaya devam ediyor.

iPhone 11 ekran değişimi yapanlara kötü haber!

Sevindirici olan detay ise 2016’dan bu yana kullanılan True Tone teknolojisi dışında, iPhone’un işlevselliğini etkilemiyor olması. Yani, orjinal olmayan bir ekran kullandığınızda True Tone teknolojisinden yararlanamıyorsunuz.

Orjinal ekranda niye uyarı çıkıyor? dediğinizi duyar gibiyiz. iPhone 11’in ekranını sökerek doğrudan başka bir iPhone 11’e taktığınızda yine uyarı görüyorsunuz. iFixit tarafından yapılan açıklamaya göre Apple ekranı iPhone ile eşleştiriyor.

Bu uyarıdan kurtulmanın tek yolu ise Apple teknisyenleri tarafından değişimin yapılması ve ekranın tekrar eşleştirilmesi. Bu uyarı mesajı iOS 13.1 ile iPhone 11 serisine geldi. Serinin tüm modelleri bu uyarı mesajını gösterirken, üçüncü parti servislerin buna nasıl bir çözüm bulacağını görmek için zamana ihtiyacımız var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.