İşte Bu Hafta Bitcoin Piyasasını Etkileyecek 5 Şey!

0

Bitcoin (BTC), Pazar gününü 35.000 doların üzerinde kapatmış olsa da, gün içerisinde 33.591 dolar seviyelerini gördü. Peki, bu hafta piyasa değerine göre en büyük kripto para birimini neler bekliyor?

S&P 500 rekoru ve ABD dolarının durumu

S&P 500, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ayrıca ABD’den gelen ekonomik veriler ve Fed’in müdahaleleri sürdürmesi, son haftalarda hisse senedi endeksini daha da yukarı itti. ABD doları sabitken, hisse senedi anlatısının ileriye dönük olası itici güç olduğu görülüyor – bu senaryo tarihsel olarak Bitcoin fiyat hareketine yardımcı oluyor.

Bitcoin ağının temelleri neyi gösteriyor?

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, bu hafta sonu şimdiye kadarki en büyük zorluk düşüşünü kaydetti. Bu durum, Çin’in BTC madencilerine karşı açtığı savaşın etkisini gösteriyor. Ancak veriler, bir sonraki ayarlamada daha da büyük bir düşüş görülebileceğini gösteriyor. Bunun yanı sıra hash rate, geçen haftaki seviyelerin üzerine çıkmış görünüyor.

Bitcoin fiyatındaki kritik seviyeler

Bitcoin, hafta sonu 36.000 doları kısa bir süreliğine aştı, ancak hemen düşüş yaşadı. Popüler analist Rekt Capital için, şu anda kötü şöhretli iki hareketli ortalama (MA), önümüzdeki günlerde ayıların en iyi arkadaşı olabilir. Rekt Capital Pazar günü bir grafik ekleyerek, “BTC 36.000 doları temizleyebildiğinde… Bir sonraki ana direnç yaklaşık 38.000 dolarlık alan olacak” dedi. Öte yandan Trader Crypto Ed, hafta sonu elde edilen seviyelerin eninde sonunda tekrar kaybedileceği konusunda uyardı. “Tam bir geri çekilme geliyor,” ifadelerini kullandı.

BTC ağında hacim düşük kaldı

Pazartesi günü, zincir üstü izleme hizmeti CryptoQuant, hacimlerin hala azalmakta olduğunu ve bu durumun, büyük potansiyel alıcıların ilgi eksikliğine işaret ettiğini belirtti. Firma, piyasadaki işlem hacmiyle birlikte piyasaya hem giriş hem de çıkışların azaldığından bahsetti ve balinaların dikkat çekmeyen hareketlerde bulunduğunu söyledi.

Piyasa katılımcılarının Bitcoin güveni geri geliyor

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yazım sırasında 29 puan ile “korku”yu gösteriyor. Bu seviyenin, son 3 haftanın en yükseği olduğunu belirtmekte fayda var. En son 22 Haziran’da 10 puan ile en düşük seviyelerden biri görüldü ve piyasanın “aşırı korkuda” olduğu gözlemlenmişti. 15 Haziran’da ise 38 puana kadar çıkmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.