İşte Geçen Haftaya Damga Vuran 9 Altcoin!

0

Blockchain teknolojisi dünyanın dört bir yanını sarmaya devam ederken, çığır açan projelerin yanında “memecoin“ler de popülerleşiyor. Yakın tarihli bir CoinMarketCap verisine göre ABD’nin trend kripto varlıkları Shiba Inu, Doge Killer ve benzeri kripto para birimleri oldu. Dogecoin ise son zamanlarda revaçta değil. Bitcoin ve lider altcoin ETH ise listenin alt sıralarında yer alıyor. Kripto yatırımcısı ve trader’ı Jordan Lyanchev’in yorumlarıyla rüzgarın yönünü değiştiren gelişmeyi incelemeye başlayalım…

Memecoin’ler ilk sıralarda yer alıyor

Yılın başından beri “meme” kripto paraları bütün piyasanın dikkatini çekiyor. Sektörün lideri Dogecoin, yakın zamanlarda popülerliğini yitirmiş olsa da, piyasalarda bir deprem etkisi yaratmıştı. Ancak, konu DOGE olunca, en büyük destekçisi Elon Musk’un katkılarını hatırlamak gerekiyor. 2013’te piyasaya sürülen Dogecoin, Musk’un Twitter paylaşımlarıyla büyük bir marka ve milyon dolarlık ekonomiye sahip oldu. Bu yükseliş, beraberinde lider “memecoin” DOGE’a yeni rakiplerde kazandırdı. Furyadan yararlanmak isteyen Shiba Inu ve Doge Killer gibi altcoin projeleri, pastadan pay sahibi olmakta gecikmedi. Ve sonrasında SHIB, en büyük 20 kripto paradan biri olmayı başardı.

Ancak Shiba Inu, https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, şu anda ATH’sinden bir hayli uzaklaşmış durumda. Bu düşüşe rağmen ilgiyi hala üzerinde toplamayı başarabilen SHIB, CoinMarketCap verilerine göre ABD’nin 4.trend kripto varlığı oluyor. Aşağıdaki tweet’te de görüldüğü üzere listenin çoğu varlığının “Memecoin” olduğu ortaya çıkarken, Ethereum sonuncu ve Bitcoin 6.sırada yer alıyor.

Lider altcoin ETH ve Bitcoin neden alt sıralarda?

Yukarıdaki CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin ve Ethereum lider kripto varlıklar olmasına rağmen son sırada yer alıyor. Analist bu durumun, Tesla CEO’su Elon Musk ile doğrudan ilişkisini olduğunu vurgularken, diğer altcoin projelerinin trend olmamasına rağmen teknolojileriyle öne çıktıklarını aktarıyor.

Son olarak, Ethereum’un Baby Doge Coin ve Shiba Inu’dan da geri kalarak listeye zar zor girmesi dikkat çekiyor. Analist Jordan Lyanchev’e göre bu durum Elon Musk’un etkisini bariz bir şekilde gösterirken, sosyal medyanın gücünü de ortaya çıkarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.