İşte Haftanın En Çok Kazanan ve Kaybeden Altcoin’leri

0

Hafta sonunda Bitcoin fiyatı 35.230 dolar, Ether 2.294 dolar ve XRP 0,68 dolarda oturuyor. En büyük 100 kripto para birimi arasında haftanın ilk üç kazananı XinFin Network, Compound ve Internet Computer oluyor. Haftanın düşüş eğilimi gösteren ilk üç altcoin projesi ise Celo, Theta Fuel ve Revain oluyor. Basın zamanında, BTC 35.000 doların üzerinde işlem görüyor.

BTC/USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

Analist: Bitcoin fiyatı ile hash rate arasında bir ilişki var! Çöküş bu tarihe kadar sürecek

Bitcoin Blockchain’inin otomatik dengeleme mekanizması, Çin tarafından ülkenin kripto para birimi endüstrisine ilişkin katı bir düzenlemesinin ardından devreye girdiğinden, madencilik zorluğunda şimdiye kadarki en büyük düşüşe tanıklık ediyor. Bitcoin, madencilik zorluğundaki en büyük düşüşü 689.471 blokta yaklaşık %28 ile kaydetti. Ancak bir model, BTC fiyatının Ekim ayına kadar dibe vurmayacağını öne sürüyor. 

Kaynak: Timothy Peterson/Twitter

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bu zorluk düşüşü, kalan madencilerin 10 dakikalık hedefe daha yakın bir oranda blok bulmasını kolaylaştıracak. 2 Temmuz’daki bir dizi tweet’te, usta analist Timothy Peterson, Bitcoin fiyatı ile hash rate arasındaki ilişkiyi, düşüşün bitmediğine dair tartışmalı bir kanıt olarak gösterdi. Timothy Peterson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

 P/P(h) = 1 olduğunda Bitcoin fiyatı düzeltilir. P(h)’deki mevcut eğilime göre, bu balon 31 Ekim’e kadar çökecek. Oran, daha yüksek bir hash rate ve daha düşük bir fiyatın herhangi bir kombinasyonunu içerir. Dolayısıyla artan hash rate ve istikrarlı fiyat da balonu çözüyor.

Charlie Morris: Zorluk ayarlaması beklendiği gibi geçtiği için Bitcoin ve altcoin fiyatları hareket ediyor

Bir gözlemciye göre, zorluktaki keskin düşüş, işlem ücretlerine karşılık gelen bir düşüşe yol açtı ve bu, düşüş beklentisi nedeniyle önde gelen kripto para biriminin fiyatının 1.000 dolara yükselmesine katkıda bulunmuş olabilir. Ticarette patlama oldu. Son işlemlerde, BTC’nin fiyatı son 24 saatte %4 artışla 35.230 dolar seviyesinde. Madencilik zorluğunun azaltılmasından önce BTC, 33.700 dolar civarındaydı.

Kaynak: Charlie Morris/Twitter 

ByteTree Asset Management’ın CIO’su Charlie Morris, ücretlerin dün 10 dolardan 6 dolara düştüğünü zorluk azaltmasından saatler sonra tweetledi. Charlie Morris konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Aşağı doğru zorluk ayarlaması bu sabah beklendiği gibi geçtiği için Bitcoin ve altcoin fiyatları hareket ediyor. Ücretler, dün 10 dolara kıyasla, son bir saat içinde zaten 6 dolar oldu. Umarım, işlemler şimdi almaya başlayabilir. Yapmaları gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.