Jeremy Allaire: Facebook’un Kripto Parası Regülasyonu Tetikler

0

Cirlce adlı kripto para şirketinde kurucu ve CEO olarak görev yapan Jeremy Allaire, yaptığı açıklama ile FAcebook’un kripto para projesi Libra hakkında konuştu. Son dönemde kripto para sektörünün çok fazla konuştuğu konu ile ilgili yorumlar yapan Allaire, konuya regülasyon açısından bakarken, Facebook’un kripto parasının regülayonlar konusunda önemli bir eşik olduğunu söyledi.

Başarılı isim, yaptığı açıklamada ayrıca Facebook’un çıkaracağı kripto para ile regülasyon kurumların farkındalığının artacağını aktarırken, bunun da sektöre olumlu yansıyacağını söyledi.

Circle CEO’su, özellikle stabil kripto paraların, sektörün diğer paydaşlarına göre daha farklı regülasyon kurallarına tabii olabileceğini ifade ederken, şunları ekledi:

”Kripto paralar, 21. yüzyılın ekonomisinin temelini oluşturuyor. Aynı internet gibi düşünebiliriz. İnternet de 1990’lı yılların sonuna doğru yavaş yavaş bir popülarite kazandı ve geldiğimiz noktada acayip bir seviyeye ulaştı. Aynı şeyin kripto paralar için olmayacağını da kimse söyleyemez. Ancak elbette bunun için sağlam regülasyon kurallarına ihtiyacımız var. Şu ana dek bu alanda iyi işler yapıldığını söylemek pek mümkün değil ancak Facebook’un kripto parası bu alanda ciddi bir fakındalık yaratacak ve kripto para sektörüne olumlu düzenlemeleri getirecektir diye düşünüyorum.”

Bakalım gerçekten de Allaire’nin dediği gibi bu tarz bir düzenleme yaklaşımı, Facebook’un Libra projesi ile birlikte aktif hale gelecek mi?

Jeremy Allaire: Facebook’un Kripto Parası Regülasyonu Tetikler yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.