JP Morgan CEO’sundan Kripto Para Banka Açıklaması

0

Amerika’nın en önde gelen bankalarından birisi olan JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, yaptığı açıklamada, kripto paraların bankacılık sistemine bir tehdit oluşturmadığını söyledi.

Kripto paraların bankalara ve onların izlediği para politikalarına tepki olarak doğmasının ardındna genel manada kripto paraların bankalara karşı bir altenratif olarak konumlandığı ifade edilse de, Dimon bu iddialara ve görüşlere katılmadığını söyledi.

Başarılı yönetici, Yahoo’nun ekonomi yayını yapan sitesine kapsamlı bir röportaj verdi. Daha önce Bitcoin ile ilgili olarak çok sert ifadeler kullanan Dimon, sonrasında da kendi kripto parasını alma kararı almasının ardından sert bir şekilde eleştrilmişti. Konuya yönelik açıklama yapan başarılı isim, bankaların kripto paraları bir tehdit olarak görmesinin pek de doğru bir şey olmayacağını ifade ederken, şunları söyledi:

”Biz günde 6 trilyon dolarlık para aktarımı yapıyoruz. Diğer bankaları da işin içine kattığınızda bu rakamın katlandığını göreceksiniz. Bankacılık sistemi olarak güzel bir noktadayız. Bu işlemleri zaten ucuza ve hızlı bir şekilde yapıyoruz. Sürekli olarak da bu işi nasıl daha da mükemmel bir hale sokabiliriz, bu sorunun yanıtını arıyor ve çalışmalar yapıyoruz. O sebeple mevcut durumda kripto paraların bize rakip olması ya da bizi tehdit etmesi mümkün değil.”

JP Morgan CEO’sundan Kripto Para Banka Açıklaması yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.