Kan kaybeden HTC’den sevindirici haber!

0

Android işletim sistemini kullanan ilk üreticilerden olan ve yıllar boyunca telefon sektörüne yön veren HTC, günümüzde akıllardan silinmeye başlayan markalardan birisi haline geldi. Tayvanlı üreticisi uzun süredir kan kaybediyor.

Buna rağmen geçtiğimiz haftalarda Wildfire serisinin yeni modellerini tanıtarak kullanıcıların beğenisine sunan HTC sanal ve artırılmış gerçekliğe odaklanmış durumda. Uzun bir aradan sonra kısmen de olsa sevindirici haber geldi.

HTC’den sevindirici haber: Ağustos ayında gelirini artırdı!

Tayvanlı teknoloji şirketi Ağustos ayında, Temmuz ayına kıyasla yüzde 66.8 gelir artışı yaşadı. 23.5 milyon dolar gelir elde edilirken, geçen yıla baktığımızda durum halen kötü. Zira, yıllık bazda yaşanan düşüş yüzde 47.1 seviyesinde.

Tahmin edilebileceği gibi bu gelir artışı, akıllı telefonlar ile elde edilmedi. Daha önce belirttiğimiz gibi sanal gerçeklik konusuna yoğunlaşan şirket Vive Pro Eye, Vive Focus, Vive Focus Plus ve Vive Cosmos gibi VR ile ilgili ürünlerin piyasaya sürülmesiyle kazancını daha üst noktalara taşıyacak.

HTC’nin gelirlerinin yıl sonuna kadar sürekli artması beklenirken, bunun işlerin düzelmesini sağlayıp sağlamayacağı şu anda bilinmezliğini koruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.