Kaos Haberleri Bitcoin’i 800 Dolar Yükseltti

0

Giderek artan küresel kaoslar sürekli olarak yatırımcıların yön değişimine sebep oluyor ve insanlar artık kripto para yatırımı ile ilgili ne düşündüklerini ifade ederken, medyada çıkan gündem olaylarını da daha yakından takip etmenin kendileri için bir zorunluluk olduğunu belirtiyor. ABD, Rusya, Avrupa’nın bugün neredeyse aynı zamanda toplanması ve üst düzey yetkililerin görüşmelerini iptal ederek başkentte görüşmeler yapması üzerine bazı iddialar ortaya atıldı.

Kimisi dünyayı uzaylıların bastığını, kimisi İran’a füze saldırısı olacağını, kimisi ise ABD Başkanı Donald Trump’ın öldüğünü iddia etti. Hiçbiri gerçek çıkmadı ancak bu kısa zamanda Bitcoin bu olayların medyada gündeme gelmesiyle 800 dolar değer kazandı. Bitcoin 800 dolar değer kazanırken, bu olayların daha sonra yalan olduğu ve herhangi bir ulusal acil durum ilanı veya başkanın sağlık sorununun olmadığı ortaya çıkarıldı. Bitcoin bu haberlerden sonra düşüş göstermezken, fiyat artışlarının bir süre daha devam etmesi gündemdeki düşüş haberlerini biraz olsun hafifletmiş oldu. Bitcoin’in kısa vadede 11.000 doları görmesi mümkün olsa da 15.000 doları görmesinin mümkün olamayabileceği değerlendiriliyor.

*Bitcoin 20 bin dolar rekorunu bu sene kıracağı iddialarına rağmen düşüş eğilimi sonrasında bu beklenti de henüz bir iddia olmayı korumakta.

Haberin devamı: Kaos Haberleri Bitcoin’i 800 Dolar Yükseltti ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.