Kıymetli bir Facebook özelliği yine etkinleştiriliyor

0

Facebook herkese açık paylaşım özelliği, geçtiğimiz yıl 50 milyon kişinin Facebook hesabına zarar vermişti. Ardından Eylül ayında devre dışı bırakılan bu özellik, birçok kullanıcı için üzücü bir durum olmuştu. Özellikle daha fazla arkadaş ekleyemeyen popüler insanlar için oldukça kötü sonuçlar doğurmuştu.

Facebook herkese açık paylaşım özelliğini tekrardan kullanıma sundu

Tehlike içerisinde olan bütün hesapların güvenliğinin sağlanmasının ardından Facebook, herkese açık paylaşım özelliğini tekrardan kullanıma sundu. Resmi blog sitesinde, “Gerekli güvenlik incelemelerini tamamladık. Kişilerin profilini ve paylaşımlarını arkadaşları dışında bütün kişilere açma özelliğini yeniden etkinleştirdik. Bu sürüm güvenlik problemleri yaşanmadan önce sadece arkadaşlar özelliğinden çok daha popülerdi.”açıklamalarında bulundu.

Bu özellik şimdilik bütün kullanıcılara sunulmuş değil. Ne zaman sunulacağı hakkında da henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcıların bu özellikten tekrar faydalanmaları bekleniyor. Böylece Facebook, eski popüleritesini biraz da olsa yakalayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.