Kripto Paralar Yükselişe Başladı

0

Kripto para birimlerinin son günlerde sürekli düşüşler ve yükselişler arasında git gel yapan eylemi nedeniyle piyasa biraz gergin. Kripto para piyasasının gergin olmasınına arkasında birçok farklı sorun var ve bu sorunların arasında en büyük problem aslında kripto para birimlerinin değeri ile ilgili. Kripto para birimlerinin giderek düşüş göstermesinden dolayı endişeli bir hal yaşayan kripto para yatırımcıları düşüşlerin kendilerine büyük oranda kayıp yaşatması endişesi yaşıyorlar.

Kripto para pazarının giderek fiyat değişimleri konusunda daha agresif değişiklikleri sergiliyor olmasına bağlı olarak kripto para yatırımcıları bu konuda ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Piyasa hacminin düşüşü, fiyatların düşüşü ve yatırımcıların kripto para birimlerine olan beklentileri arasında geçen üçgen içerisinde yatırımcılar ilk sıradan sonra yani fiyatlardan sonra geliyorlar. Bunun sebebi ise yatırımcıların piyasada önemli kripto para balinalarından sonra geliyor. 1. sırada değer verilen isimler milyarder olan isimler oluyor. Milyoner ve milyarder kimseler kripto para pazarını yönetiyor ve kripto para pazarının bugün ne kadar yükseleceğini kontrol edebiliyor.

Bu inkar ediliyor olsa da gerçek. Kripto para birimi pazarında kontrol sizin veya bir başkasının elinde değil. Bugün kripto para pazarının kontrolü çoğu ABD’li olan milyoner ve milyarder olan isimlerin elinde. Eğer kripto para pazarı yatırımcıların elinde olsaydı bugün değişimleri daha zor veya daha kötü seviyelerde görüyor olabilirdik.

Piyasada son dönemdeki fiyat değişikliklerinin yine ardında yatan en büyük sebep piyasa hacmine direkt müdahale eden yatırımcıların aldığı kararlar sonucu değişen fiyatların büyük oranda değişmesinden kaynaklanıyor. Bitcoin fiyatının 11.744 dolar seviyesinde olması bugün piyasanın en az 500 dolar değer kazanmasına sebep olurken, bu 1 milyar doların üzerinde bir rakama eşit artış demek. Eğer kripto para pazarında bu değişim bugün -500 dolar olarak olmuş olsaydı belki 1 milyar dolardan daha büyük oranda piyasa hacmi kaybı gündeme gelebilirdi.

Bu yaşananlar aynı zamanda kripto para pazarının yaşadığı değişimlerin ne kadar fazla gündemde olduğunu gösteren kanıtlardan sadece bir tanesi. Piyasa hacmi ve fiyatının bir süre içerisinde bu kadar değişmesi yatırımcılara kazandırma konusunda etkili bir neden.

Haberin devamı: Kripto Paralar Yükselişe Başladı ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.