Kripto paralarda yaşanan çöküş sonrasında madenciler, ekran kartlarını satmaya başladı

0

Kripto para piyasası şu anda son yıllardaki en kötü kayıplarından birini yaşarken, kripto para piyasasına yatırımda bulunanlar da kendilerini kurtarmanın peşine düşmüş durumdalar. Spot piyasasında olanlar paralarını kurtarmak için riske girerek short ve long pozisyonlarını denerken, öte yandan kripto para madencileri de popüler kripto paraların fiyatlarının düşmesi nedeniyle artık ihtiyaç duymadıkları grafik kartlarını satma telaşı içinde.

Kripto para madencileri artık ihtiyaç duymadıkları ekran kartlarını açık artırma sitelerinde satışa çıkarmaya başladılar. Şu an RTX 3060 Ti ekran kartları 300 ila 350 dolar arasında fiyatlarla satışta görülebiliyor. Özellikle RTX 3060 Ti gibi kripto para madenciliği için popüler ekran kartlarının 2’inci el sitelerinde satışa çıkmasıyla beraber, bu tür ekran kartlarına ihtiyaç duyan oyun severler de ilgi göstermeye başladı.

Ancak unutmamak lazım ki, kripto para madenciliğinde kullanılan ekran kartlarının ömrü çok da uzun olmuyor. O nedenle denk gelirseniz, satın almadan önce tekrar düşünmenizde fayda var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.