Kritik Altın Fiyatı İddiaları: Bu Düzeyleri Takip Edin!

0

Ons altın haftayı 1.877 dolardan, gram altın ise 506 liradan kapatmış bulunuyor. Geride bıraktığımız haftada yatırımcılar, ABD’deki enflasyon verilerini merakla bekliyordu. Enflasyon beklen seviyelerin üzerinde, yüzde 5 olarak açıklandı. Şimdi ise dikkatler gelecek haftaki ABD Merkez Bankası toplantısına çevrildi. Mevcut durumda uzman isimler, altın fiyatı için beklenilecek seviyeleri açıkladı.

İslam Memiş: Gram altın fiyatı 535 liraya kadar gitse yine almam

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altında sağlıklı bulmadığı agresif bir yükseliş yaşandığına dikkat çekerek, yatırımcıların alım için beklemelerinin sağlıklı olabileceğini belirtti. Yatırımcıların alım için kısa vadeli düşüşlerden yararlanabileceğini de sözlerine ekledi. Uzman isim, “gram altın 535 liraya kadar gitsin yine almam, beklerim,” ifadelerini kullandı.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere Memiş, gram altının yıl içinde 600 liraya kadar yükseleceğini tahmin ettiğini belirtmişti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, düğün sezonunun açılmasıyla birlikte fiziki altına olan talebin artmasını, bunun da fiyata yansımasını beklediğini açıkladı. Mevcut geri çekilmenin ABD’deki enflasyon verileri sebebiyle önümüzdeki haftalarda da görülebileceğini ve 500 lira seviyesinin altına inilebileceğini belirten Memiş, yukarıda söylediklerini yineleyerek bunun bir alım fırsatı olduğunu belirtti. Yine de bu kısa gerileme dışında fiyatın 502 liranın altına inmeyeceğini açıkladı.

Tunç Şatıroğlu: Gram altın “sat” durumunda

ABD’deki enflasyon verilerine dikkat çeken Ekonomist Tunç Şatıroğlu, bunun piyasa için ne iyi ne kötü bir anlama geldiğini söyledi. Şatıroğlu, dolar kurundaki düşüşe dikkat çekerek gram altının sat konumuna geçtiğini açıkladı. 4 saatlik grafikte “aşırı satış” konumu olduğunu belirten ekonomist, gelen alımlarla tekrar al konumuna dönülebileceğinden bahsetti. Şatıroğlu, gram altında destek seviyeleri için 503, 495 ve 488 lira seviyelerinin takip edilmesi gerektiğini bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.