Kurumsal Yatırımcılar: Bitcoin Aralık’ta Bu Tabanlarda Gezinecek!

0

Yakın zamanda yürütülen bir CNBC anketi, kurumsal portföy yöneticileri ve hisse senedi stratejistleri Bitcoin (BTC) fiyatının bu yılın sonuna kadar nereye gidebileceği hakkında ne düşündüklerini ortaya çıkardı.

CNBC anketine göre Bitcoin yatırımcıları düşüş öngörüyor

CNBC sunucusu Andrew Ross Sorkin’e göre, profesyonellerin katıldığı bu ankette katılımcıların yüzde 44’ü, öncü kripto para biriminin 2021’in geri kalanında sabit kalacağını ve yıl sonuna kadar bu seviyeni altına düşeceğini düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 25’i ise Bitcoin’in 2021 bittiği zaman 40.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Anketin sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 25’i 50.000 dolar için oy kullandı – yalnızca yüzde 6’sı 60.000 doları seçti. Sorkin, BTC’nin yıl sonuna kadar 30.000 dolar seviyesinin altında işlem göreceğine, ancak uzun vadede 30.000 doların üzerine çıkacağına inanıyor.

2021’in ilk yarısında BTC nasıl hareket etti?

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Nisan ayında BTC, Fed’in ve diğer merkez bankalarının parasal teşviki ve Elon Musk’ın tweet’leri ile yaklaşık 65.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak Elon Musk, kripto madenciliği şirketlerinin bıraktığı büyük karbon ayak izi nedeniyle Tesla’nın artık Bitcoin’i (BTC) kabul etmeyeceğini duyurduğunda BTC fiyatını aşağı çekmeye başladı.

Bu, fosil yakıtlara dayalı enerjiye karşı küresel bir kampanyayı ateşledi ve Çin, kripto madenciliğini yasaklamaya başladığında madencilik şirketlerinin Kanada ve Kazakistan gibi daha dost ülkelere taşınmasına neden oldu. Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin madencileri tarafından kullanılan enerjinin yüzde 50’sinin yenilenebilir kaynaklardan üretildiğinin teyit edilmesiyle Bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini belirtti.

Bitcoin fiyatında son durum

Temmuz ayının başından bu yana 33.000 dolar civarında seyreden öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu sabah 11:00 civarında atağa geçti ve 34.500 dolar seviyesinin üzerine çıktı. 35.000 dolarlık önemli bir seviyeyi kıramasa da, son 24 saatte yüzde 2.7 oranında artmış durumda. Ayrıca 11:00’den bu yana 34.500 doların altına hiç inmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.