Lenovo’dan yeni kızaklı telefon patenti

0

Birçok firma pop-up veya kızaklı kamera sistemi ile ekran üzerindeki ön kamerayı kaldırarak farklı sistemler geliştirmeye devam ediyor. Hatta Oppo ilk ekran altı kamera teknolojisinin küçük bir fragmanını da yayınlayarak yeni teknoloji için göz kırpmıştı. Bugün ise Lenovo‘nun daha önce Z5 Pro modelinde kullandığı kızaklı sisteme benzer bir patent daha ortaya çıktı. Yeni Lenovo kızaklı telefon patenti detaylarıyla karşımızda.

Yeni Lenovo kızaklı telefon patenti sızdırıldı!

Lenovo, geçtiğimiz yıl Z5 Pro ve Z5 Pro GT modeliyle kızaklı kamera sistemini telefonlarına entegre etmişti. Bugün ise şirketin Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi‘ne iki yeni kızaklı tasarımı için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Patentlerin öncelikli amacı ekrandaki çentiği veya kamera deliğini ortadan kaldırarak, oldukça kullanışlı bir ekran gövde oranı ile yeni cihazlar karşımıza çıkartmak. Fakat daha önceki cihazlarında da bunu başaran şirket yeni cihazın daha ince ve daha farklı bir kızak sistemi barındırmasını istiyor.

Cihazların kızak sistemi ve diğer detayları konusunda net bilgiler olmasa da yeni patent ile sunulacak cihazlar ön tarafta çift kamera kurulumu barındıracak. Arka tarafta da üçlü bir kamera kurulumunun bulunması bekleniyor.

Ayrıca daha önceki cihazlarda ön kamerayı kullanmak için cihazı kızaklı yapısıyla beraber kaydırmanız gerekiyordu. Fakat yeni patent ile bu duruma da farklı bir çözüm üretilmesi muhtemel ihtimaller arasında. Yeni cihazda elektronik bir kızak sistemi karşımıza çıkabilir.

Son olarak, ekrandan parmak izi okuyucusu bulunması beklenen cihazların kısa süre içerisinde sızıntılarla karşımıza çıkması bekleniyor. Eğer Oppo ekran altı kamera teknolojisini sunarak hızlı bir adım atmazsa bir süre daha bu tarz kızaklı telefonlar ile tam ekran deneyimi yaşayacağız gibi gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.