LG akıllı telefon bölümünde kan kaybediyor

0

Son yıllarda akıllı telefon sektörü ciddi bir değişim sürecine girdi. Yenilikleri yakalayanların popülerliği devam ederken, birkaç yıl öncesine kadar sürekli gördüğümüz bazı markalar yok olmaya başladı. Bunlardan birisi de, LG.

G serisi amiral gemilerinde ortaya çıkan sorunlar nedeniyle ciddi bir kullanıcı kitlesi kaybeden LG, HTC ve Sony ile benzer şekilde akıllı telefon sektöründe kan kaybediyor. 2019’un ikinci çeyrek raporları bunu bir kez daha gözler önüne serdi.

LG akıllı telefon satışları ciddi şekilde düştü!

LG’nin akıllı telefon satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 21.3 düştü. Bu düşünün ana etkenleri arasında, Çin’li rakiplerin oldukça güçlü hale gelmesi ve LG modellerinde uygulanan agresif fiyatlandırma geliyor.

Koreli şirket akıllı telefon üretimini Nisan ayından itibaren Vietnam’a taşımaya başlarken, finansal tabloya baktığımızda ikinci çeyrek gelirlerinin 1.38 milyar dolar olduğu görülüyor. İşletme kaybı ise 268,4 milyon dolar oldu. Ancak, bu kaybın LG’nin yüksek pazarlama yatırımları nedeniyle ortaya çıktığı iddia ediliyor.

Ortadaki tablo olumsuz olmasına rağmen, LG pozitif olmaya devam ediyor. Üçüncü çeyrekte 5G teknolojisini destekleyen ürünler ile akıllı telefon sektöründe elini güçlendireceğini ifade ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.