LG’den iki sürpriz marka patent başvurusu!

0

Cep telefonu, elektronik ve petrokimya alanlarında zaman zaman kendisinden söz ettiren LG, Kore Fikri Mülkiyet Ofisi yetkililerine başvurdu. Yaptığı iki marka patent başvurusu ile teknoloji gündemine bomba gibi düşen teknoloji firması, çok tanıdık olan iki model ismini kullanmak istiyor.

LG marka telefonlar iki yeni model ismi ile yenilenecek mi?

LG’nin beklenen katlanabilir veya bükülebilir telefon projesi, daha önce pek fazla dayanak olmasa da, bir süre boyunca teknoloji camiasını meşgul etmişti. Teknolojiyi takip edenlerin yakından bildiği “Folds” ve “Arc” kalıpları için belgeler hazırlayan şirket, gerekli olan tüm evraklarını ilgili Kore ofisine yolladı.

Başvurusu olumlu karşılanan LG, büyük ihtimalle, bu model adları ile birlikte yepyeni bir akıllı telefon serisi üretmeye hazırlanıyor. Bu işlemden önce Flex, Foldi, Duplex ve Bendi isimlerini de saflarına katan şirket yönetimi, katlanabilir veya bükülebilir bir ekran projesi üzerinde çalışıyor.

Hem Samsung hem de Huawei kendi katlanabilir telefonlarını piyasaya duyurmuştu. Özellikle Samsung’un bu konuda aldığı erteleme kararı, Huawei ile LG’nin işine yaradı. Zira zaman kazanan bu ikili, daha iyi bir cihaz ortaya sunabilmek adına avantajlı bir durumda.

LG yönetimi, bu proje ile alakalı herhangi bir bilgi paylaşmadı. Buna ek olarak yeni cihazın prototipi hakkında herhangi bir sızıntı haberi de ortaya çıkmadı. Sonuç olarak piyasada yer alan bu üç aktör, sıkı bir rekabet içerisinde.

Sizce hangi marka katlanabilir telefon pazarında en başarılı marka olacak? Bu yarışın yansıması kullanıcıları nasıl etkileyecek? LG marka telefonlar nasıl bir performans sunacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.