LG’den oyunculara özel televizyon!

0

TV monitörlerinin bilgisayar oyunu oynamak için kullanıldığı bilinen bir gerçek. Bundan yola çıkan LG, OLED TV‘lerini NVIDIA G-SYNC ile uyumlu hale getirdi. G-SYNC uyumlu LG OLED TV modelleri oyuncuların oyun keyfini artırmayı hedefliyor.

Büyük monitörlerde oynanan oyunların keyfinin bir başka olduğunu söylemeye gerek yok. Artık birçok şirket bilgisiyarlara bağlanacak uyumlulukta televizyonlar üretiyor. Televizyon pazarının önemli oyuncularından olan LG ise OLED TV’lerine NVIDIA G-Sync özelliği ekliyor.

NVIDIA Ocak ayında gerçekleşen CES’te daha büyük ve G-SYNC uyumlu ekranların geleceğini vaat etmişti. Oyun keyfini yukarı çeken LG OLED TV’ler ilk olarak bir firmware güncellemesi alacak. Bu sayede daha iyi bir deneyim sunacak.

G-SYNC uyumlu LG OLED TV modelleri geliyor

Alpha 9 işlemcili 2019 OLED TV modelleri için G-YNC desteğini duyuran LG, bağımsız OLED piksel teknoloji ile gerçekçi görüntüler üretmeyi sağlıyor. Ayrıca farklı piksel kontrolünün hassasiyetini kullanarak oyun deneyimini artırıyor. 65 inç ve 55 inç versiyonları bulunan E9 serisi ve ekstradan 77 inç versiyonu bulunan C9 serisi modeller, 120Hz’ye varan yenileme hızı sunuyor. TV’lerdeki giriş gecikmesi  120 Hz’de 1440p içerik için 6 milisaniye aralığında, 60 Hz’de 4K içerik için 13 milisaniye aralığında gerçekleşiyor.

G-SYNC uyumlu LG OLED TV modelleri, HDR formatını da destekliyor. Ayrıca, kullanıcılar, otomatik düşük gecikme modu (ALLM), gelişmiş ses dönüş kanalı (eARC) ve değişken yenileme hızı (VRR) gibi HDMI 2.1 özelliklerinden faydalanabiliyor.

Ses tarafında Dolby Atmos ve  Dolby TrueHD kayıpsız ses teknolojisinin kullanıldığı TV’lerde 5.1 sorround’ı elde etmek için derin öğrenme temelli yapay zeka kullanılıyor.

NVIDIA G-SYNC LG’nin 2019 OLED TV’leri için uyum desteği, takip eden haftalarda, yazılım yükseltmesi yoluyla belirli pazarlarda satışa sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.