Libra AB’yi Harekete Geçirdi

0

Bir süre önce tanıtılan Libra hakkında kripto para yatırımcıları heyecanla beklerken, en meraklı bekleyenlerin arasına AB’de eklendi. AB üyesi birçok zengin ülke kripto para ile ilgili derhal yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini, bu düzenlemeler olmazsa sorunların olabileceğini düşünmeye başladı. Düzenlemeler ile ilgili yeni adımlar atan AB üyesi ülkelerin 2 tanesi ise henüz sonuç almaya yönelik herhangi bir adım atamıyor ve 2020 yılından önce bu konunun kendileri için en önemli gündem ve başlıklar arasında olduğunu belli ediyorlar.

AB’nin kripto para düzenlemeleri ile Libra düzenlemesini aynı anda yapması bile mümkün olduğu için kısa süre içerisinde yatırımcıların beklendiği gibi sonuç alması ve yatırımcıları güvende tutacak olan yasaların ortaya çıkartılması mümkün olabilir. Kripto para yatırımcılarının yakın zamanda beklediklerinden iyi sonuç almaları mümkün olsa da yakın zamanda kripto para birimleri ile ilgili yeni ve farklı adımlar atmakta mümkün olabilir.

AB’nin bu konuda atacak olduğu bir takım yeni adımlar kısa süre içerisinde belli olabilir ve AB üyesi ülkeler şimdiden bunun planlarını yaptılar.

Haberin devamı: Libra AB’yi Harekete Geçirdi ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.