Libra Projesi Lideri: Facebook’un Kripto Parası Hayatları Değiştirecek

0

Kripto para sektörünün son dönemde en fazla konuştuğu konu olan Facebook (NASDAQ:FB) ve onun çıkaracağı kripto para ile ilgili olarak, işin başındaki isim olan David Marcus’dan bir açıklama geldi.

Facebook’un çıkaracağı ve bir dolara fikse olacak olan bu stabil kripto paranın başında bulunan isim olan Marcus, yaptığı açıklama ile Libra ve Facebook ekseninde yaşanan son gelişmelere değindi ve konuyla ilgili olarak kafa karışıklıklarını giderecek ve süreci daha iyi bir hale sokacak açıklamalar yaptı.

Marcus şunları söyledi:

”Evet, elbette beklediğimiz gibi, Facebook ve Libra’nın bu kripto para projesine ilişkin bazı bilgi sıkıntıları ve yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Ben de bundan sonraki süreçte tüm bu süreçleri gidermeye çalışacağım. Umarım başarılı olurum.”

Facebook’un kripto parasının elbette aldığı en büyük eleştri, merkeziyetsiz bir yapıya sahip olmaması. Konuyla ilgili olarak konuşan Marcus, bu projenin eleştrilerin aksine son derece merkeziyetsiz olacağını ifade ederken, Libra ağında çok sayıda çok sayıda bağımsız node operatörü olacağını ve ağın işleyişinden onların sorumlu olacağını söyledi.

Başarılı isim, bu yönde yapılan endişeleri anladığını ancak Libra’nın nasıl opere olduğunu görünce, insanların da fikrinin değişeceğini söyledi.

Marcus son olarak Facebook’un bu kripto para projesinin başarıya ulaşması durumuda, dünyadaki bankacılık erişimi olmayan milyarlarca insanın hayatının değişeceğini ve bunun çok büyük bir şey olduğunu da sözlerine ekledi.

Libra Projesi Başkanı: Facebook’un Kripto Parası Hayatları Değiştirecek yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.