macOS Catalina çıkış tarihi muhakkak oldu!

0

WWDC 2019 etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen güncellemelerin neredeyse tamamı kullanıcılara sunuldu. Geçen hafta iOS 13 ve watchOS 6, bu hafta ise iPadOS 13.1 ve tvOS 13’ün yayınlanması ile gözler macOS Catalina‘ya çevrildi.

macOS Catalina çıkış tarihi Apple’ın internet sitesi sayesinde netlik kazandı. Apple’ın internet sitesinin Danca sürümünde, Apple Arcade hizmetinin 4 Ekim tarihinde kullanıma sunulacağı belirtilirken, bu bilgisayar üzerinde gösteriliyor.

macOS Catalina çıkış tarihi 4 Ekim olarak belirtiliyor!

Aynı zamanda Apple Arcade servisine, 4 Ekim tarihinden itibaren Mac App Store üzerinden erişim sağlanabileceğine dair uyarının yer alması, bu tarihinde macOS Catalina’nın yayınlanacağı ihtimalini oldukça güçlendiriyor.

Bu hafta Catalina için dokuzuncu geliştirici ve sekizinci genel beta sürümünü yayınlandı. MacOS’un en yeni sürümü, TV uygulaması, yeni Müzik ve Podcast uygulamaları, Apple Arcade ve çok daha fazla özelliğe ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca, geliştiricilerin iPad uygulamalarını Mac’e getirmelerini sağlayan Mac Catalyst‘i içeriyor. 4 Ekim tarihi macOS’un geçmişine baktığımızda pek uygun bir tarih gibi görünmüyor.

Bunun sebebi ise çoğu macOS ve OS X güncellemesinin bugüne kadar bir Pazartesi veya Salı günü yayınlanmış olması. 10 yıl önce piyasaya sürülen OS X Snow Leopard, Cuma günü yayınlanan son macOS güncellemesi oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.