Mate 20 Lite için EMUI 10 beta muştusu

0

Huawei, kısa süre önce EMUI 10 beta alması planlanan cihazların bir listesini yayınlandı. Şimdi ise bazı modeller için beta programın başladığı duyuruldu. Mate 20 Lite EMUI 10 beta müjdesi ile birlikte iki model için daha beta program başlatıldı.

Mate 20 Lite EMUI 10 beta dönemi başlıyor

Huawei’nin bu kapalı beta programına yalnızca kayıtlı kullanıcılar erişebiliyor. En yeni EMUI özelliklerini test eden bu kullanıcıların ardından güncelleme son kullanıcı için de açılıyor. Ek olarak, beta kullanıcıları EMUI 10‘un resmen yayınlanmasından önce belli hataları tespit ederek, geliştiricilerin bu hataları gidermesine yardımcı oluyor.

Mate 20 Lite ile birlikte EMUI 10 kapalı beta programının başlatıldığı iki model daha bulunuyor demiştik. Bu modeller; Huawei Enjoy 10 Plus ve Nova 4e olarak sıralanıyor. Tabii bu güncellemenin şimdilik yalnızca Çinli kullanıcılar için geçerli olduğunu belirtelim.

Mate 20 Lite EMUI 10 kapalı beta programı başlamışken, açık beta tarafından da bir haber verelim. Daha önce P30 ve P30 Pro için başlatılan kapalı beta programı önümüzdeki hafta açık betaya dönecek. Yani Huawei P30 ve P30 Pro kullanıcıları EMUI 10’un açık betasını telefonlarına kurabilecek.

Kısa süre önce, EMUI 10 alan bazı P30 ve P30 Pro modellerinin gerekli SafetyNet testinden geçemediği ortaya çıkmıştı. Huawei tarafından da onaylanan bu durum için Google ile iletişim halinde olan şirket, nihai sürümde böyle bir durumun söz konusu olmayacağını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.