Mate 30 alternatifi: Honor V30 ve V30 Pro geliyor

0

Huawei’nin alt markası olan ve ülkemizde de aktif olarak faaliyet gösteren Honor, uygun fiyatlı akıllı telefonları ile tanınıyor olsa da, birçok amiral gemisi bulunuyor. Honor V30 Pro ile bu amiral gemilerine bir yenisi daha eklenecek.

Honor V30 Pro özellikleri ile Huawei Mate 30’u geride bırakmaya hazırlanıyor. Weibo üzerinde yayınlanan ilk görsellerde, cihazın arka tarafında Mate 20 modelini akıllara getiren kare şeklinde dörtlü kamera yer alacağı görülüyor.

Honor V30 Pro özellikleri ile Mate 30’a meydan okuyacak

Honor V30 ve V30 Pro olmak üzere iki model tanıtılacak. Her iki cihazda ön kamera için delikli ekran tasarımı kullanılacak. V30 Pro modelinin OLED ekranında iki delik açılırken, V30’un LCD ekranında ise tek delik açılacak.

Yani ekran deliklerinde Galaxy S10 ile benzer bir strateji izlenecek. İlginç olan detaylardan birisi de, ana kameranın 64 Megapiksel yerine 60 Megapiksel olacağının belirtilmesi. Tabi, sektörün aksine Huawei’nin 48 Megapiksel yerine 40 Megapiksel kamera kullandığını dikkate aldığımız bu normal görünüyor.

Pro modeli dört arka kameraya sahipken, standart model ise üç arka kamera ile gelecek. İşlemci tarafında Mate 30 ile benzer şekilde Kirin 990 karşımıza çıkacak. Standart model Kirin 990 ile gelirken, Pro modeli Kirin 990 5G’den güç alacak. Bu işlemci 5G modeme sahip olmakla kalmıyor, 7 nm+ EUV fabrikasyon süreci, daha yüksek saat hızları ve ek bir NPU çekirdeği gibi avantajlar sunuyor.

Bu ay piyasaya sürülmesi beklenen telefonlardan V30, 4000 mAh kapasiteli batarya ve 22.5W SuperCharge ile geliyor. V30 Pro modeli ise 4200 mAh kapasiteli batarya ve 40W SuperCharge ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.