Mate 30 işlemcisi bir Honor modeline geliyor

0

5G teknolojisine sahip akıllı telefonların sayısı günden güne artıyor. Honor da bu yükselen trende ayak uyduruyor. V serisi modellerinin 5G dönemini temsil edeceğini açıklayan Honor, yeni akıllı telefonu ile ilgili bilgileri IFA 2019’da paylaştı. Honor IFA 2019 fuarıdan Honor V30 5G özellikleri ile ilgili bazı detayları açıkladı.

Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları burada!

Honor V30 5G özellikleri paylaşıldı

Honor son zamanlarda V serisiyle gündemdeydi. Bu serinin 5G dönemini temsil edeceğini duyuran şirket, geleceğe dönük adımlar attığını gösteriyor. Honor IFA 2019 fuarında Honor V30 5G özellikleri ile ilgili bazı detayları açıkladı.

Yeni nesil akıllı telefonun en önemli özelliği hiç kuşkusuz Kirin 990‘dan güç alması olacak. Huawei işlemci ailesinin en yeni ve en güçlü üyesi, Honor’un 5G’li telefonunda da kendini gösterecek. Bu arada Kirin 990‘ın 7nm FinFET Plus EUV teknolojisi  ile TSMC tarafından üretilen ve içinde entegre bir 5G modem olan bir işlemci olduğunu belirtelim.

4 Eylül’de lansmanı yapılan akıllı telefon Honor Başkanı Zhao Ming tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl içinde satışa çıkacak.

Kirin 990 ilk olarak Huawei Mate 30 serisinde kullanılacak. Sonrasında ise Honor V30 gibi amiral gemisi modelleri de bu işlemciden güç alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.