Mate 30 Pro DxOMark puanı açıklandı

0

Huawei’in yeni amiral gemisi modeli Huawei Mate 30 Pro geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Her Huawei modeli gibi kamera özellikleriyle ön plana çıkan Mate 30 Pro bu başarısını DxOMark testinde de gösterdi. İşte Huawei Mate 30 Pro DxOMark puanı!

Huawei Mate 30 Pro kamera özellikleri

Ana kamera, telefoto kamera, ultra geniş açı ve 3D ToF kamera olmak üzere 4 arka kamera ile karşımıza çıkan Huawei Mate 30 Pro’nun ana kamerası, 40 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.6 diyafram açıklığına sahip.

8 Megapiksel telefoto kamera ve 40 Megapiksel ultra geniş açı kameranın diyafram değerleri ise f/2.4 ve f/1.8 olarak sıralanıyor. Telefoto lens, 3 kata kadar optik yakınlaştırma yapabiliyor. Hibrit yakınlaştırma ile birlikte 10 kata kadar yakınlaştırma yapabilen kamera, toplamda 45 kat yakınlaştırma yapabiliyor.

3D ToF kamera ile birlikte de telefonun kamerası, 3 boyutlu tarama yapabiliyor. Bu sayede portre modu ve açıklık modu gibi özellikler daha başarılı bir deneyim yaratıyor.

Ön tarafta ise bizleri 32 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ve 3D ToF kamera olmak üzere çift kamera karşılıyor.

Huawei Mate 30 Pro DxOMark puanı

DxOMark, Huawei’in yeni amiral gemisi Mate 30 Pro’nun kamerasına 121 puan verdi. Fotoğraf tarafında 131 puana layık görülen telefon video tarafında ise 100 puan almayı başardı.

Bu puanlar ile birlikte Mate 30 Pro, listenin birinci sırasında yer alan Galaxy Note 10+ modelini 4 puan farkla geride bıraktı. Böylece Mate 30 Pro DxOMark‘ın lideri oldu. Huawei P30 Pro ise listenin üçüncü sırasına yerleşti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.