Mesken sahibini tanıyan Google Nest Hub Max (Video)

0

Google Nest Hub Max ön inceleme videosu ile karşınızdayız. ShiftDelete.Net olarak yerinden izlediğimiz Google I/O 2019 etkinliğinde sergilenen yeni teknolojileri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. San Francisco’da karşımıza çıkan yeniliklerden biri de Google Nest Hub Max oldu.

Biz de bu videomuzda Google’ın evler için geliştirdiği 10 inçlik akıllı ekran aslında ev sakinlerinin kişisel asistanı olarak görev yapıyor. Üzerindeki kamera yardımıyla kullanıcıyı tanıyan ekran, kişinin randevularını gösterebiliyor.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan Google’ın evdeki kişisel asistanına yakından bakalım. İyi seyirler…

Google Nest Hub Max özellikleri

Yüz Eşleme özelliğiyle dikkat çeken 10 inç büyüklüğündeki Nest Hub Max, ev sakini eve geldiği anda onu yüzünden tanıyor. Kişiye özel slayt gösterisi yapabilen ekran, takvim ve bildirimleri gösteriyor. Önceki nesline göre ekranı büyüyen cihaz, başarılı ses kalitesiyle de dikkat çekiyor. Ekrana dokunulduğunda ev içindeki diğer akıllı cihazlara erişim sağlanabiliyor.

Google Asistan hizmeti de veren Nest Hub ile bağlantılı cihazları yönetmek de mümkün. Evde vakit geçiren kişilerin daha çok kullanabileceği cihaz, mesajlaşma için de kullanılabiliyor. Video görüşmelerini hızlıca gerçekleştiren Nest Hub, kullanıcının yüzünü algıladığı için görüntülü görüşmelerde sürekli olarak kullanıcıyı takip edebiliyor.

Sistem aynı zamanda güvenlik kamerası olarak da kullanılabiliyor. Akıllı telefona indirilen Nest uygulaması üzerinden Nest Hub Max’in kamerasına erişmek mümkün. Böylece evde yokken bile ev kontrol edilebiliyor.

Cihaz üzerinden canlı TV programları da izlenebiliyor. Yaz aylarında satışa çıkacak olan ürünün fiyatı 229 dolar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.