Metaverse söylentileriyle çalkalanan ApeCoin, çok güçlü bir yükseliş kaydetti

0

Investing.com – Popüler NFT’ler Bored Ape Yacht Club (BAYC) pazarının Ethereum tabanlı tokeni ApeCoin, Mart ayı ortasında kripto para piyasalarına hızlı bir giriş yaptı. Son bir ayda APE fiyatı 10-14 dolar aralığında hareket etti.

BAYC Metaverse söylentileri APE fiyatını artırıyor

ApeCoin (APE), bugün 15 dolar bandına adım atarken son 24 saatte değerini yüzde 30’a yakın artırdı. Değer artışıyla birlikte 4,7 milyar dolar piyasa değerine ulaşan ApeCoin, Metaverse alanının lider projesi Decentraland’ı (MANA) geride bıraktı ve 33. en büyük kripto varlık oldu.

APE fiyatındaki yükselişle ilgili en somut nedenlerde biri altcoin’in Gemini Earn sistemine dahil edilmesi olarak görülüyor. Gemini borsası bu sistem ile kurumsal müşterilerin kripto varlıklarını yatırarak faiz geliri elde etmelerini sağlıyor.

APE yükselişini tetiklediği düşünülen diğer bir söylenti ise BAYC geliştiricileri Yuga Labs’ın Otherside adlı Metaverse projeleriyle ilgili gelişmeler. Bu söylentiler arasında ekibin yakında Otherside Metaverse için sanal arazi satışlarına başlayacağı haberleri var.

Metaverse’ün en büyük altcoin’i oldu

Yuga Labs’in Mart ayında duyurduğu Otherside projesinin bu ay sonunda hayata geçmesi bekleniyor. Metaverse hakkında henüz detaylı bilgiler paylaşılmasa da ApeCoin’in platformun yerel tokeni olması muhtemel. Bu da altcoin için yeni bir kullanım alanı anlamına geleceğinden, talep artışı olağan karşılanabilir. 

Diğer yandan MANA’nın piyasa değerini geçen ApeCoin’in Metaverse alanında en büyük kripto varlık haline gelmesi de muhtemel gözüküyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.