Microsoft Surface Pro 7 işlemci esnekliği ile geliyor

0

Microsoft, 2 Ekim tarihinde bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte yazılım devinin tanıtımını gerçekleştireceği ürünlerin başında, Windows işletim sistemi ile çalışan premium tableti Surface Pro’nun yeni modeli: Surface Pro 7 geliyor.

Surface Pro 7 özellikleri hakkında bugüne kadar ortaya çıkan raporlarda, cihazın Intel’in 10. nesil işlemcilerinden güç alacağı belirtiliyordu. Ancak, paylaşılan yeni bir rapora göre cihazın ARM tabanlı bir versiyonu da kullanıcılara sunulacak.

Microsoft Surface Pro 7 işlemci tercinini size bırakacak

Windows Central tarafından paylaşılan bilgilere göre, kod adı “Campus” olan tablet üst ve alt kısımlar haricinde çerçevesiz bir ekrana sahip olacak. Her iki kısmın büyük olma nedeni ise üst kısımda yüz tanıma için gerekli kameranın yer alması, alt kısımda ise isteğe bağlı klavye için mıknatıslı yapıya yer verilmesi.

USB-C portunun ağırlıklı olduğu tabletin, genel görünüm açısından iPad Pro’ya benzediği dile getiriliyor. ARM tabanlı bir işlemciden güç alan tablet, 4G LTE bağlantısını destekliyor.

Harper kod adlı versiyon ise Intel’in 10. nesil Core işlemcilerinden güç alıyor. ARM işlemcili model ile kıyaslandığında daha büyük ekran çerçevelerine sahip olan tablette, miniDisplayPort girişi, USB-C girişi ile değiştirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.