Milyarder Bitcoin Yatırımcısı, Elon Musk’a Sert Çıktı: Planın Bir Parçası!

0

Kripto para dünyası son zamanlarda Bitcoin paylaşımlarıyla Elon Musk’a tepki gösteriyor. Elon Musk ise açıklamalarına devam ediyor. Özellikle fiyatın 62.000 Dolar seviyelerinden 30.000 Dolar seviyelerine gelmesinin temel sebebi olarak Tesla CEO’su görülüyor. Durum böyle olunca da ünlü CEO eleştirilerin temel hedefi haline geliyor.

Milyarder Bitcoin yatırımcısından ağır eleştiri

Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka son dönemde Elon Musk’ı en çok eleştirenlerden biri. Bir süre önce The Money Show ile yaptığı röportajda Tesla CEO’su Elon Musk’ı hedef aldı. Ünlü milyarder Tesla CEO’sunu kendi çıkarı için manipüle etmekle suçluyor.  The Money Show’da konuşan Sygnia’nın kurucusu ve başkanı, kripto para biriminin geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. Wierzycka, Bitcoin’i bir değer deposu olarak altınla karşılaştırıyor.

Ünlü CEO, son aylarda Bitcoin’de görülen volatilite ile ilgili olarak net bir duruş sergiliyor.  Wierzycka’ya göre Elon Musk’ın kendi çıkarlarına hizmet etmek için piyasa manipülasyonunun beklenmedik sonucunun Bitcoin’e düşüş olarak yansıdığını iddia ediyor. Wierzycka konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada eğer böyle bir şeyin borsaya kayıtlı bir şirketin başına gelmesi durumunda Musk’ın SEC tarafından soruşturulacağını ve ciddi cezalar alacağını belirtiyor.

Musk’ın açıklamaları BTC’yi manipüle ediyor

 Tesla’nın Bitcoin’i satın almasıyla Musk’ın, kripto para birimi hakkında tweet atarak BTC fiyatını artırmak için sosyal medya platformlarındaki hayran kitlesini akıllıca kullandığını vurgulayan Wierzyck, Bitcoin’de ve volatilitesinde gördüğümüz şeyin çok güçlü ve etkili bir kişi tarafından manipülasyon olduğunu belirtiyor. Esasen bunun, piyasada spekülatif varlıktan hızlı bir kâr elde etme fırsatı gören Tesla CEO’su tarafından ayrıntılı bir planın parçası gibi göründüğünü belirtiyor.

Wierzyck’ın açıklamalarına https://bedevaoyunhesaplari.com olarak baktığımızda eleştirilerinde haklılık payının olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Bitcoin’deki düşüşün sebebini sadece Musk’a bağlamak ise yanlış bir yaklaşım olacaktır. Zira Bitcoin’in teknik temelleri de düşüşte bir miktar rol oynayabilmektedir. Diğer taraftan Çin’de Bitcoin madenciliğine yönelik alınan kararların da tam da Elon Musk’ın Bitcoin açıklamaları yaptığı döneme denk gelmesi Bitcoin için düşüş sebebinin tek bir tane olmadığını gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.