Minecraft Dungeons hakkında tüm detaylar!

0

Dünyanın en çok satan oyunları listesinde ilk sıralarda yer alan ve 91 milyon oyuncuya ev sahipliği yapan hayatta kalma oyunu Minecraft‘ı tekrardan popülerleştirmek isteyen Microsoft, Minecraft Dungeons üzerinde çalışıyor.

Microsoft bu sayede Minecraft’ı daha farklı bir hale getirerek, farklı oyuncu kitlelerine hitap etmeyi planlıyor. Yönetmenliğini Mans Olson’un üstlendiği oyun, Unreal Engine kullanılarak geliştiriliyor.

Minecraft Dungeons hakkında her şey

RPG tabanlı aksiyon ve rol yapma oyunu Dungeons’ta ilk Minecraft oyunu gibi blok inşa etme özellikleri yok. Rastgele oluşturulmuş zindanlarda canavarlarla, bulmacalarla ve engellerle mücadele edip hazineleri bulmaya çalışacaksınız.

Herhangi bir sınıf sistemi bulunmayan oyunda istediğiniz silahı ve zırhı kullanabileceksiniz.  Oyun 4 kişiyi destekliyor. Oyunu ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz. Yayınlanan oynanış ve fragman videolarına göre oyunun grafikleri oldukça canlı ve oynanışı oldukça hızlı görünüyor.

Minecraft Dungeons çıkış tarihi ve platformlar

PC, Nintendo Switch , PlayStation 4 ve Xbox One’da çıkacak oyunun net tarihi mevcut değil. Oyunun geliştiricileri oyunun 2020‘nin ikinci çeyreğinde çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Oyun hakkında tanıtım fragmanını ve yeni Gamescom oynanış videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.