Modülleri satın alarak amiral gemisi topladı!

0

Söz konusu teknoloji olduğunda günlük hayatta kullandığımız cihazların çok büyük bir bölümü Çin’de üretiliyor. Bu kapsamda Shenzhen elektronik cihazların tuşundan işlemcine kadar tüm parçalarının bulunabildiği bir şehir haline geldi.

Shenzhen sokaklarında dolaşarak bir akıllı telefonun neredeyse tüm parçalarını tek tek satın alabiliyorsunuz. Strange Parts isimli YouTube kanalında “bir akıllı telefon toplanabilir mi?” sorusu iki yıl önce iPhone ile gerçeğe dönüşmüştü.

Galaxy S10 parçaları yetersiz olduğu için Galaxy S9 Plus topladı!

Scottie isimli YouTuber aradan geçen iki yıl boyunca ülke ve şehir hakkında daha fazla deneyime kavuştu. Bu kez aynı stratejiyi bir Android telefon için uyguladı. Kendi Android telefonumu yaptım! isimli videoda Galaxy S9 Plus topladı.

Aslında başlangıçta Galaxy S10 oluşturmak istedi. Telefonun satışa sunulmasının üzerinden uzun bir süre geçmediği için parçaların tamamını satın almak henüz mümkün değil. Bu nedenle Galaxy S9 Plus‘ı tercih eden Scottie işe koyuldu.

Bütünüyle izlemeye değer olan bu video, herhangi bir şirketin üretim hattını Çin dışına çıkarmasının neden zor olacağını gözler önüne seriyor. Örneğin, yıllardır iPhone üretimi oarada yapıldığı için bölgede satın parçaların yarısı iPhone’a ait.

Diğer yarısı ise tüm Android telefonları kapsıyor. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.