Monster Notebook, Avrupa için tarih verdi

0

Monster Notebook geleceğe yönelik projelerini ve hedeflerini düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Şirket ayrıca oyun bilgisayarı pazarının genel durumunu da değerlendirdi. Yapılan açıklamalara göre Monster, yıl sonunda Avrupa’ya açılıyor.

Monster Notebook Avrupa yolcusu

Düzenlenen basın toplantısında oyun bilgisayarı pazarına değinildi. Bilgisayar pazarından bağımsız olarak mercek altına alınan oyun bilgisayarı pazarının geçen yıla oranla yüzde 30 civarında satış artışı yaşayacağı söyleniyor.

Monster Notebook, Intel ESL Şampiyonası için Ana Sponsor olduğunu da bu toplantıda duyurdu. Bu arada e-spor turnuvasının 12-15 Eylül tarihleri arasında İzmir Enternasyonel Fuarı’nda gerçekleştirileceğini de belirtelim.

Şirket, Avrupa‘daki ilk mağazasını Almanya’da açmayı planlıyor. Monster Notebook Avrupa için ilk adımını Almanya’nın Berlin kentinden atacak. Ayrıca, buradaki e-ticaret siteleri üzerinden Avrupa’nın diğer ülkelerine de satışa yapmayı planlayan şirket, Berlin’deki konsept mağazasında ürünlerini Almanya pazarına tanıtacak. Mağazaca en son oyun ve eğlence teknolojileri de sergilenecek.

Hollywood gelirleri aşıldı

Toplantıda konuşan Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz açıklamasında, “Bilgisayar oyunları pazarı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyor. Bugün Türkiye’de aktif oyuncu sayısı 30 milyon ve pazardaki toplam oyun geliri yaklaşık 850 milyon dolar. Bu rakam dünyada ise 46 milyar dolar ile Hollywood gelirlerini aşmış durumda,” sözlerine yer verdi.

Müşteri memnuniyeti noktasına da değinen Yılmaz, tüm ürünlerde 2 yıl garanti verdiklerinin altını çizdi. Ayrıca, bu sürede kullanıcı hatası olmaması durumunda karşılaşılan sorunlardan ücret alınmadığını da belirtti.

Yakın zamanda Kadıköy’de açılan teknik servis binası, sorunları 1 saat ile 3 iş günü arasında çözmeyi hedefliyor.

Monster Notebook; İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde, meydanlar, AVM’ler ve etkinlik alanlarında çeşitli aktiviteler düzenliyor. Şirket, 27 Ağustos – 12 Eylül tarihleri arasında oyuncular ve tüketicilerle bir araya geliyor.

Etkinlikleri adresleri ise şöyle; Forum İstanbul, Cevahir AVM, Ankara ANKAmall, KentPark, Çeşme ve İzmir Enternasyonel Fuarı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.