Mükemmel Performans: Bu Altcoin Tek Haberle Uçuyor!

0

Merkezi olmayan para piyasası protokolü Aave, kurumsal DeFi platformu Aave Pro’nun bu ayın sonunda piyasalara sürüleceğini açıkladı. Protokolün altcoin projesi olan AAVE’nin fiyatı ise bu haberle beraber neredeyse yüzde 20 arttı.

Popüler altcoin AAVE, son duyuruyla sıçradı

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Aave, Aave Pro platformunun bu ayın sonunda piyasaya çıkacağını duyurmasının ardından fiyatında çift haneli rakamlarla artış görüldü. Kurumsal yatırımcılara yönelik platformunun “izinli (permissioned)” bir versiyonu olan Aave Pro, ilk olarak geçen hafta bir web semineri sırasında ortaya çıkmıştı. “Kurumsal DeFi’da Sıradaki Adımlar” web seminerinin katılımcılarının, Aave Pro hakkında ek bilgiler içeren ek bir e-posta aldıkları bildirildi.

Mektupta, “çeşitli kurumlardan gelen yoğun talep nedeniyle, Aave ve Fireblocks, Temmuz ayında ilk izinli merkezi olmayan likidite protokolü ‘Aave Pro’yu başlatıyor” yazıyordu. Fireblocks, Mart ayında 133 milyon dolarlık C Serisi finansman turunu tamamladı ve girişime ortak olarak katılacak. AAVE’nin fiyatı, duyurunun hemen ardından Salı sabahı 338 doları aşarak %22’den fazla fırladı. CoinGecko’dan alınan verilere göre, token en son 10 Haziran’da bu seviyelerde işlem gördü. Aave o zamandan beri son 24 saatte yüzde 20.8’lik bir kazanç yaşayarak 331,26 dolara yerleşti.

Kripto paranın teknik açıdan durumu

Analist Yashu Gola’ya göre teknik olarak AAVE/USD yükseliş modelini kırdıktan sonra “uçuş bölgesine geçti.” Parite daha önce birlikte düşen bir takoz (kama) yapısı oluşturan iki trend çizgisi arasında dalgalandı. Analiste göre düşen takoz en üstte geniş başlar, ancak fiyat düştükçe daralır. Yükselişinin teyidi, ancak fiyat daha yüksek hacimlerle ikna edici bir şekilde direnç trend çizgisinin üzerine çıktıktan sonra gelir. Analist, Aave’nin son fiyat hareketinin bu formasyona uyduğunu belirtiyor. Gola, kripto paranın kâr hedefi olarak 542 doları izlediğine dikkat çekiyor.

Öte yandan kripto uzmanı Scott Melker, Aave’nin Bitcoin pazarından büyük sermaye girişleri çektiğini belirtti.

Aave Pro’nun detayları

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz gibi başlangıçta Aave Pro, kurumsal talebi dört varlık ile destekleyecek: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), AAVE ve USD Coin (USDC). Platformun likidite havuzları, Aave v2 ve Aave Polygon gibi diğer Aave pazarlarından ayrılacaktır. Aave Pro’nun dikkate değer bir özelliği, kurumsal yatırımcıların platforma erişmek için Fireblocks’un akıllı sözleşmeye dayalı “Müşterinizi Tanıyın” (KYC) doğrulamasını geçmesi gerekmesidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.