Nam Salan Trader’dan “Bitcoin, ETH, SHIB ve DOGE” Kestirimleri

0

Profesyonel kripto traderı Scott Melker, geçtiğimiz günlerde bir röportaj da piyasayı yorumladı. Twitter’da “The Wolf of All Streets” takma adıyla bilinen profesyonel trader, yatırımcıların merak ettiği birçok soruya cevap veriyor. Analistin odaklandığı varlıklar ise Bitcoin, ETH ve SHIB oldu.

Analist göre, Bitcoin, SHIB, DOGE düşüş mü yoksa düzeltme mi yaşıyor?

Röportajın ilk konusu olan Bitcoin için, pek çok yatırımcı güncel hareketleri “düşüş” olarak tanımlıyor. Ancak analist, mevcut düzeltmeye düşüş demeyi bırakmamızın zamanının geldiği görüşünde. %50 düşüşün kayda değer bir çekilme olduğunu belirten analist, açıklamalarına “kurumsal ilgiyi” ve piyasa algısını”da ekleyerek, şu yorumda bulunuyor:

Bunu bir dibe dalış olarak adlandırmak biraz küçültücü. Piyasa yapısında, varlığın algılanmasında ve ona yönelik kurumsal ilgide önemli bir değişiklik oldu.

Ek olarak Scott Melker, bağlam ve zaman çerçevesini vurgulayarak, şu ifadeye de konuşmasında yer veriyor:

Aylık grafiğe ve Bitcoin’in geçmişine bakarsanız, küçük bir düzeltme ve küçük bir dip gibi görünüyor. Son 3 ile 6 aylık grafiğe bakıyorsanız, belki burada kısa bir ayı piyasasına girdiğimizi, boğa koşusunun bittiğini ve birkaç gün içinde yeni bir tane başlatabileceğimizi söyleyebilirsiniz.

Röportajda Çin’in kararlarına da değinildi

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, mevcut gelişmelere göz atıldığında, Çin, en önemli konular arasında yer alıyor. Scott, Çin’in son kararlarının önceki FUD dönemlerine nazaran, “biraz daha önemli” olduğunu düşünüyor. Ayrıca, Çin’den farklı ülkelere birçok madencinin göç ettiğini belirten analist, Bitcoin hash rate’ındaki düşüşe de dikkat çekiyor. Ancak, işlemci gücündeki bu düşüşün, Bitcoin için sadece olumsuz olmayacağını ekleyen analist, birçok kuruluşun ve çağdaş teknolojinin, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelerek, sorunu çözebileceğini düşünüyor.

Son olarak, Bitcoin dışında Ethereum’u da yorumlayan Melker, ETH için iyimser olmaya devam ettiğini söylüyor. Bu yıl, lider altcoin’in Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini belirten analist, güncel durumda ETH’nin gerilediğini de ekliyor. Analist ayrıca, Bitcoin’in 20.000 dolara gerilemesi gelinde, alım yapmak için sermayesi olduğunu belirtti.

Melker: kaldıraç, piyasayı şiddetlendirir ve güçlendirir

Aynı zamanda analiste, düzeltmeden önce bazı sinyaller görüp görmediği de soruldu. Bu soruya, “kaldıraçlı tahminler iyi olabilse de çoğu durumda oldukça yıkıcı olabiliyor” şeklinde cevap veren analist, kaldıraçlı işlemlere dikkat çekerek, durumu şu şekilde yorumluyor:

Kaldıraç, bu piyasada olan her şeyi başka bir yerde göremeyeceğiniz bir dereceye kadar şiddetlendirir ve güçlendirir.

Konular arasında ayrıca Bitcoin’in Mart 2020 düşüşü de vardı. Analist, likidite sağlayıcılarının ne denli zorlandığını vurgularken, bu dönemde Bitcoin’in neredeyse sıfıra ineceğini tekrar hatırlatıyor.

Analist, Shiba Inu ve DOGE’un piyasaya etkisini yorumluyor

Melker, Bitcoin dışında, altcoin piyasasının da oldukça dengesiz olduğunu söylüyor. Belirtileri olarak, Shiba Inu gibi DOGE’den ilham alan meme kripto para birimlerini işaret eden analist, Shiba Inu’ın Dogecoin’den sonra patlama yaşamasını örnek verdi.

Altcoin projesi SHIB, analistin videoda da belirttiği üzere, zirve fiyatının %76 altına gerilemiş durumda. Bu durumun birçok yatırıcının canını yaktığını belirten Merkel, çıkarılması gereken derslerin olduğunu da ekliyor.

SHIB ve DOGE gibi “memecoin’ler” piyasaya göre hareket etmiyor

Röportajın sonlarına doğru, SHIB ve Dogecoin gibi memecoin’ler de ayrıca tartışıldı. Bu konuda, ikilinin Bitcoin’e göre hareket etmediğini ekleyen analist, sektörün öneminin de bu olmadığını ekledi. Melker ayrıca, şu yorumuyla yatırımcılara seslendi:

Benim için en büyük sorun; bireysel yatırımcının ne aldığına hiç bakmamasıdır. Böylece, sonunda tam bir “şaka” satın alıyorlar. Paralarını kaybediyorlar ve “kripto bir aldatmacadır! Bitcoin bir aldatmacadır!” diyorlar.

Son olarak, röportajı özetlemek gerekirse, analist “düşüşlerde satın aldığını, ancak Bitcoin’in 20.000 dolara gerilemesi ve bu bölgede zaman geçirmesi halinde, dipten alım yapmak için köşeye sermaye ayırdığını” söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.