NASA’dan kripto para ve blockchain atağı

0

Kripto paralar her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Kripto paalar bazı insanlar için yatırım aracı bazı insanlar için ise yeni bir ödeme yöntemi. Blockchain teknolojisini temel alan kripto paralar, NASA’nın radarında.

Finans kuruluşları ile sınırlı kalmayan Blockchain eğitimden askeriyeye çeşitli alanlarda yüzlerce farklı amaç için kullanılabiliyor. NASA üç gün önce yayınladığı iş ilanı ile Kripto para ve Blockchain konusunda yeni bir sinyal vermeye başladı.

NASA’nın iş ilanında kripto para ve blockchain detayı!

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında NASA, blok zinciri teknolojisini kullanan ve insan müdahalesine gerek kalmadan karar verebilen özerk bir uzay aracının gelişimi için yeni bir hibe duyurmuştu. Ocak ayında yayınlanan raporda ise uzay ajansının uçuş verilerinin mahremiyetini ve güvenliğini güvence altına almak için Blockchain’i kullanıp kullanamayacağını araştırmaya başladığı dile getirildi.

Yayınlanan iş ilanında ana gereksinimleri big data, istatistik,yapay öğrenme ve nesnelerin interneti gibi teknolojiler oluşturuyor. Bunlara ek olarak kripto paralar ve Blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmanın, artı olduğu belirtiliyor.

Seçilen kişiler uzay ajansının veri bilimciler ekibine ve Kaliforniya’da bulunan Jet Propulsion Laboratuvarına dahil olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.