Neden Kripto Para Yasalarında ABD’ye Bağlıyız?

0

Kripto para yasaları konusunda ve ulusal güvenlik konusunda neden ABD’ni ”borusu ötüyor?” Neden diğer ülkeler kripto para yasası çıkaramıyor ve neden ABD dışında hiçbir ülke bugüne kadar kripto para yasaları ile gündeme gelmedi. Malta neden kripto para yasalarını uygulatamıyor? Hepsi birer soru ancak hepsinin ortak bir nedeni ve yanıtı var. Dünyadaki ABD ulusal güvenliği kontrol eden, para birimlerinin değerini yöneten, savaşlar üretip, savaşları sonlandıran güçlü bir ülke. Evet bunu ABD vatandaşları dışında bizlerin kabul etmesi ne kadar zor olsada gerçekleri değiştiremeyiz. Ekonomik olarak bugün ABD’ye yakın hiçbir ülke yok. Çin ekonomisi ne kadar yükselişte olsada nüfus söz konusu olunca ABD’ye yaklaşamıyor.

Kripto para birimleri ile ilgili yeni yasaları çıkarıp bunları diğer müttefiki olmasa bile bağımsız ülkelere uygulatabilecek olan ülke ABD. Bunun nedeni hem ulusal güvenliği kontrol altında tutması ve yüzyıllardır güvenilir para birimi olan ABD Doları’nın gücünden kaynaklanıyor.

United States adı geçen her yerde yasaların doğru olduğuna ve güvenilir olduğuna inanılıyor. En basitinde ABD, İran ile nükleer anlaşmayı sonlandırdı ancak yeni bir anlaşma durumunda sadece kendisi ile müzakere edildiğinde ulusal güvenlik için bunun doğru sonuç vereceğini düşünmekte. Kripto para ve Blockchain yasalarını çıkarıp bunları uygulatabilecek olmasının arkasında olan güçte buradan geliyor.

ABD’nin aldığı kararlar anında diğer ülkeler tarafından takip ediliyor. Gerek ulusal güvenliği kontrol eden devasa askeri gücü, gerek ise ulusal para birimlerini kontrol altında tutuyor ve elinde dünyanın en güçlü sarsılmaz para olan ABD Doları olmasından tüm dünyaya hükmedebiliyor olması yatıyor.

*Bu içeriğin bir bölümü yabancı kaynaklardan çeviri olarak alınmıştır. İçerikte bazı çeviri kelimeleri değiştirilmiş olup, ABD’nin askeri, ekonomik ve lobicilik gücü içeriğe dahil edilmemektedir.

Haberin devamı: Neden Kripto Para Yasalarında ABD’ye Bağlıyız? ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.