Nestle’den Blockchain Atağı

0

Dünyanın en büyük gıda şirketlerindne birisi olarak gösterilen Nestle’den Blockchain hamlesi geldi. Son dönemde birçok dev firma, ürün takibini daha rahat yapabilmek ve bu sayede kendine avantaj elde etmek için, bu teknolojiyi kullanıyordu ve Nestle de yaptığı açıklama ile Blockchain teknolojisinin ürün takip noktasında firmanın potansiyel hedefleri arasında yer aldığını söyledi.

Bu Blockchain girişimini Nestle adına yapacak firma ise belli oldu. Buna göre, Avustralya hükümeti destekli Open SC adlı kurum, Nestle eğer Blockchain operasyonlarını yürütmeye karar verirse, bu alanda yetkili ve işi yapacak kurum olacak.

Açık kaynak kodlu bu proje ile birlikte, Nestle’nin esas amacı efektif bir şekilde bu süreci yönetmek. Firma, bu hamlesi ile birlikte, bu işi yapan ilk içecek firması olmayı planlıyor.

İlk aşamada Yeni Zelanda’dan gelecek olan süt üreticileri ile bu süreci yönetmek isteyen Nestle, gelecekte bu teknolojiyi daha efektif bir şekilde kullanma amacını da taşıyor.

Dünya genelinde diğer firmalar da bu alanda ciddi çalışmalar yapıyor. Nestle’nin bu alanda yapacağı hamleler ile birlikte IBM (NYSE:IBM) Food Trust’ın bu alanda yürüttüğü projeye ortak olma amacını taşıyor.

Walmart (NYSE:WMT) ve Unilever (LON:ULVR) gibi dev firmalar da bu alanda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Bakalım bu konu ile ilgili olarak önümüzdeki dönemde neler yaşanacak?

Nestle’den Blockchain Hamlesi yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.