Netflix Rekor Sayıda Abone Kaybetti

0

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarının başında gelen Netflix‘intahtı sallanmaya devam ediyor. Öyle ki şirket, nisan ayında yaptığı bir açıklama ile önceki 3 aylık periyotta 200 bin civarı abone kaybettiğini açıklamıştı. Bu çok önemliydi zira platform, önceki 10 yıllık dönemde daima büyümüş ve çeyrek dönemleri hep artıda kapatmıştı.

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Şirket; nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayan çeyrek dönemdeki verilerini açıkladı. Açıklanan rakamlar, şirket için tehlike çanlarının çaldığını gözler önüne seriyor. Zira Netflix, bu çeyrek dönemde de devasa bir abone kaybı yaşadı. Yapılan açıklamalarda, 970 bin abonenin daha kaybedildiği açıklandı.

Abone kaybı, rekor olarak tarihe geçti

Netflix’in açıkladığı abone kaybı sayısı, şirketin en büyük kaybı olarak tarihe geçti. Ancak şirket yetkilileri, önümüzdeki üç aylık periyot için fazlasıyla umutlular. Zira paylaşılan rapora göre Netflix, içinde bulunduğumuz çeyrekte 1 milyon yeni abone kazanmayı hedefliyor. Bu arada, platformun anlık kullanıcı sayısının 220.67 milyon olduğunu da belirtelim.

Netflix, paylaştığı raporda gelirlerine de değindi. Şirket, abone kaybı yaşamış olsa da kasasına daha fazla para sokmayı başardı. Buna göre; son çeyrekte 7,9 milyar dolar para kazanan Netflix’in kasasına soktuğu para, geçtiğimiz yılın aynı döneminden yüzde 8,6 daha fazlaydı. Tüm giderler çıktıktan sonra Netflix’in cebine kalan kar ise 1,4 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Bu rakam, geçen yılın aynı döneminden yüzde 6,5 daha yüksek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.