Nintendo Switch oyunları için enteresan kumanda!

0

Nintendo Switch oyunları için geliştirilen yeni nesil oyun kumandası farklı bir oyuncu deneyimi sunmanın peşinde. Daha önce Wii ile birlikte uzaktan kontrol oyun kumandalarının temelini atan Nintendo, yeni aparatı ile bu geleneğini devam ettirmeye niyetli.

Bu yeni aparat bir halka şeklinde ve tahminlere göre fitnes uygulamalarında kullanılacak. Firma tarafından yayınlanan videolara bakılınca herhangi bir şekilde oynanan oyun hakkında bir görüntüye rastlamak mümkün değil.

Nintendo Switch oyunları için yeni oyun kumandası: Rubber Ring

Bu tanıtım filmi de bir şekilde bu aparatın birden farklı şekilde kullanılabileceği izlenimini yaratıyor. Zira Nintendo yenilikçi bir şirket ve bu tür yenilikleri sınırlandırmak gibi bir anlayışı yok.

Yayınlanan videoya bakılırsa bu yeni aparat bir şekilde Wii deneyimini yeniden yaşamak isteyen Nintendo kullanıcılarını da kendine çekmeyi amaçlıyor. Halka şeklinde olan aparata takılan Joy-Con yani Nintendo Switch konsoluyla birlikte gelen ve takıp çıkarılabilen oyun kumandası ile birlikte oyunla etkileşime giriliyor.

Bazı görüntülerde de oyuncunun yine bir Joy-Con‘u bacağına bağladığını görüyoruz. Bu yeni kumanda tahminen bacağınızla ve kolunuzla yaptığınız tüm hareketleri algılamak için geliştirilmiş.

Bahsettiğimiz gibi bu yeni nesil oyun kumandası öncelikli olarak fitnes uygulamaları için geliştirildi. Ancak kauçuk bir halkadan oluşan  bu yeni nesil oyun kumandası yeni bir oyuncu deneyimi sunmaya aday gibi görünüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Nintendo Switch oyunları için geliştirilen kauçuk halka gerçekten de yeni bir oyun deneyimi sunabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.