Nobel Ödüllü Ekonomistten Şaşırtan Bitcoin Yorumları: Vazgeçtim!

0

Bitcoin (BTC)’in en sık eleştirmenlerinden biri olan Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Şimdi Paul Krugman, Bitcoin’in “ani bir şekilde yok olacağını” tahmin etmekten vazgeçti. İşte Paul Krugman’ın Bitcoin yorumları…

Nobel ödüllü ekonomist: Bitcoin’in “ani bir şekilde yok olacağını” tahmin etmekten vazgeçtim

Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, artık Bitcoin‘in yakın zamanda yok olacağını tahmin etmeyeceğini iddia ediyor. 2011 yılında Bitcoin’in en sesli rakiplerinden biri olarak ortaya çıkan Paul Krugman’a göre, kripto para birimi ciddi baskı altında olduğunda kazanma eğilimindedir. Örneğin, Paul Krugman 14 Aralık 2018’de lider kripto paranın 3.200 dolara düştüğü zaman hakkında tweet attı.

Yeni tweet’inde Paul Krugman, Bitcoin’in doğası gereği tartışacak temeli olmadığını savundu. Bununla birlikte Paul Krugman, sonuç olarak, BTC için yaklaşan bir ölümü tahmin etmekten vazgeçtiğini söyledi. İlk olarak Paul Krugman, BTC’nin yeni bir yenilik olmadığını savunuyor. İşte Paul Krugman’ın Bitcoin yorumları:

2009’dan beri ortalıkta ve bunca zamandır kimse onun için iyi bir yasal kullanım bulmamış gibi görünüyor. Uygun bir değişim aracı değil, istikrarlı bir değer deposu değil, kesinlikle bir hesap birimi değil. Ama ölümün yakın olacağını tahmin etmeyi bıraktım. Görünüşe göre her zaman yeni bir inananlar grubu ortaya çıkıyor. Belki de bunu sonsuza dek sürecek bir tarikat olarak düşünün…

Bitcoin (BTC)’in değeri neden kaynaklanıyor? İşte ekonomistin Bitcoin yorumları…

Daha sonra Paul Krugman, Bitcoin‘in değerinin, “kendinizi bu günlerden birinde veya belki de bu yüzyıllardan birinde gelecek olan itibari paranın kaçınılmaz çöküşünden korumanın teknolojik olarak sofistike bir yolu olduğu” algısına dayandığını savundu.

Paul Krugman’a göre, kült benzeri kripto para birimi her zaman sonsuza kadar hayatta kalmasını sağlayacak yeni inananlar bulacağını her zaman başarabilir. Yine de Paul Krugman, Bitcoin’in 2009’dan beri meşru bir kullanım durumu tasarımına sahip olmadığını savunuyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, kısa süre önce BTC, güçlü bir iyileşmeye tanık olmadan önce 30.000 dolara kadar düştü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.